| PussicatDolls a întrebat:

Sunt foarte suparata de ceva vremesadNu stiu ce se intampla cu minesadam foarte multe dorintecryingCa orice copil sunt si eu pofticioasa si imi plac anumite lucrurihappyDar, parintii mei nu inteleg astasadEu nu mai am tata de la 11 ani(acum am 14)sadimi e foarte greu pentru ca din cauza banilor mami a trebuit sa plece in Italia si eu am ramas cu bunicacryingdar si ea este foarte bolnavasadnu stiu, parca totul mi se pare alb-negrustraight faceNici nu stiu ce e cu mine. Dintr`o data se trezesc colegii, prietenii cu mine ca incep sa plangcryingParintii si bunica mereu ia orice le spun in gluma.Am avut incredere in ele si le-am zis ca imi doresc mult un costum oriental si sa pot lua lectii de dans pentru ca-mi doresc foarte mult. Dar mami mi-a zis(vb cu ea pe mess)mi-a zis:"Aaa, tu asa faci mereu, azi dansezi si maine te plictisesti!straight face"Si ma deranjeaza pentru ca eu stiu ce`mi doresc si ea ia totu`n glumehappyOk, dar, apoi i-am spus ca ochiul meu poate rezista si sa`mi ia lentile de contact si la fel a`nceput sa rada si ea si bunica meacryingToata lumea isi bate joc de mine si orice zic ele rad si ia totu`n joacastraight faceSau, pentru ca am talent am inceput sa desenez haine si nu vreau sa para ca ma laud dar, unele ies suuperbig grinSi i le-am aratat bunicii mele si a inceput sa rada, ca de obicei, prietenele mele la fel si doar mami mi-a zis ca sunt frumoasehappyNu stiu, ele nu sunt constiente de visurile si dorintele mele.Nu sunt de accord nici cu lentilele, nici cu costumu` oriental, nici cu hainele create de mine, cu nimic... Off, nimeni nu ma`ntelegesadPrietenii si familia mea nu stiu cat imi e de greu pentru ca ei nu sunt in locu` meucryingCum imi pot alunga aceasta stare? Sustin ca eu un an am luat tratament cu antidepresive pe baza de sistem nervos si am fost si la psihiatriesadVa rog sfaturi.Ar trebui sa ma duc la psihologu` scolii? Voi ce zicetihappyMs pentru rasp, cel mai bun si ajutator fundita:3)

Răspuns Câştigător
| Ada_2475 a răspuns:

Draga mea e din lipsa banilor nu vrea sa iroseasca banii pe ceva stupid(ea crede ca o sa te lasi repede) si cu lentile de contct nu vad ideea(mai bine ochelari daca duceti lipsa de bani)si te intelegg imi e mila de tine si nu te du la psihologul scolii daca ai probleme trimite-mi mesaj:*

5 răspunsuri:
| khrys a răspuns:

Imi pare rau pentru tine sa stii ca viata este foarte dura as vrea sa-ti zic o poveste dar din pacate nu pot acum as vrea sa bagi id-ul asta in lista ta de mess:Khrys98@yahoo.com.Este o poveste despre o lectie de viata! Si da ar trebui sa vorbesti cu cineva care te poate sfatui foarte bine, daca-ti bagi id-ul in lista sincer chiar putem vorbi despre asta.

| Candy a răspuns:

Ar trebuii sa mergy la psihologu scolii dar cu familia ta, ca sa vada si psihologul ce progleme aveti, dar nu singura sa mergy cy cu,, mami si bunica '' asa poate si spihologul sa inteleaga si sa va ajute

| fanporsche a răspuns:

Da, du-te la psiholog, si tine-te de treaba.

| fifi13 a răspuns:

E dificil
poate mama ta nu are bani:-sthinking

| Cutecristinutza a răspuns:

Daca vrei tot, nu trebuie sa le zici pe toate una intr-o zi alta in cealata.Chiar daca rad daca te-ar vedea ca tanjesti dupa ceva si nu vrei de tote siguri ti-ar satisface dorinta la un moment dat. Daca spui ca vrei de tote de-aia te iau in ras ca zc ca esti copil si vrei de toate si te plictisesti de ele si apoi le ceri altele si altele.Crede-ma asa cred adultii ca fac copiii.Eu cand vreau ceva de genu produse oriflame sau avon sau o bluza sau sa merg la coafor sa ma tund ma prefac ca st suparata cand ma refuza dar de fapt eu sunt obisnuita sa ma refuze toti si daca fac asa cateva zile sau o saptamana incep sa ma ia in serios si pana la urma imi cumpara.Si pana la urma nu te mai amara atata! Asa sunt adultii.Iar daca te simti rau si nu reusesti sa treci de starea aia de tristete de care vb eu zic sa te duci si la psiholog.