| careesteproblema1234 a întrebat:

Prietenul meu este de etnie roma si este cu 3 ani mai mare ca mine, iar parintii mei nu sunt de accord cu relatia noastra. am incercat sa le explic dar tot degeaga sad cum pot face sa-i conving sa fie de accord cu relatia noastra. ps: ne iubim foarte foarte mult :* doresc un raspuns rapid:* dau funda!

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cati ani ai?

In principiu, daca parintii nu inteleg sau nu sunt de acord cu ceva, este aproape imposibil sa le schimbi punctul de vedere daca nu ai reusit sa-i lamuresti din prima. Ei intotdeauna 'stiu mai bine', si asta este valiabil la orice varsta. Si la 10 ani si la 60 ani.

| careesteproblema1234 explică (pentru Radu284):

Am aproape 15 happy eu chiar il iubesc, dar ei nu vor se inteleaga...si dincauza asta ne si certam (eu si prietenul meu) destul de des sad