| Iolss a întrebat:

Sunt noua pe aici si am o intrebare. Fundele pe care trebuie sa le dam ca premii sund funde de pus in cap sau un fel de monezi aici? P. S:Va rog nu va bateti joc de mine pentru ca sunt noua si habar n-am!sad

Răspuns Câştigător
| Andr3yyy94 a răspuns:

Fundele reprezinta un " premiu virtual" si iti acorda un anumit numar de puncte care arata cat de util esti comunitatii TPU si cate raspunsuri care au fost considerate cele mai utile ai avut (fiecare funda e un raspuns ales de utilizator ca fiind cel mai bun raspuns, care l-a ajutat cel mai mult pe cel care a pus intrebarea) de ex tu imi poti da funda mie sau nu, daca consideri ca te-am ajutat. Citeste si categoria intrebari frecvente pentru mai multe raspunsuri. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Sunt funde ce iti ridica rank-ul si pe post de decor la profil... O funda = 100 puncte.
Profil cu funde: http://www.TPU.ro/utilizator/qdwf.

| TeruoSan a răspuns:

Nu///fundele sunt premii pentru raspunsurile bune///Apropo,, nu e motiv pentrua ne bate joc de tine///pot sa te iau in prieteni _? (apropo, asta tot e un raspuns pentru funda) =)

| Sufletzeliubit a răspuns:

De ce nu citesti regulamentul :p