| adorblecleo a întrebat:

Ti s-a intamplat vreodata ca parinti sa te marginalizeze? Daca da cum ati procedat?

Răspuns Câştigător
| CoRnEtEL a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, m-am simtit si eu odata asa, dar a trecut.De multe ori, parintii ne cam ignora din cauza "problemelor" pe care le au pe fondul banilor si alte chestii.nu trebuie sa fi cu moralul la pamant, trebuie sa fii puternic si sa tii capul sus. discuta cu o persoana care sa fie cat de cat capabila sa te consoleze si totul va fi bine. uneori e bine sa intelegi ca nu mereu ei(parintii)pot sa-ti dedice tie tot timpul pe care-l au.in rest bafta si ai grija de tine!

| adorblecleo explică (pentru CoRnEtEL):

Chiar iti multumesc ca mi-ai zis asta, chiar ai reusit sa imi ridici moralul! Va multumesc tuturor pentru toate cele spuse!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu am avut "ocazia" asta vreodată.
Pa, pa.

| LaChatte a răspuns:

NU

| Diavolcata a răspuns:

Probabil din cauza stresului sau au probleme.Nu iti face griji parinti tai te iubesc enorm.Acuma probabil au niste probleme si abia isi vad capul de ele.

| CoRnEtEL a răspuns (pentru Diavolcata):

Da.de acord cu tine, dar nu ar trebui sa se certe sau sa recurga la violenta, cel putin nu cand se afla si un copil in preajma lor.el ia totul ca atare, pune in practica ce vede si risca cand va creste sa devina un mare delicvent tocmai din cauza ca nu a avut de la cine si ce invata.inteleg ca au probleme, dar daca nu le rezolvi cu calm, nu reusesti sa balanseazi cumva intrebarile si solutiile, nu se ajunge nicaieri.

| thewomaninwhite a răspuns:

Din fericire nu

| AndaDaniela a răspuns:

Ei au probleme lor...Tu vezi.ti de treaba ta si o sa iti acorde atentia meritata dupa ce isi rezolva problemele! Funda?