| Andreea9222 a întrebat:

Tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care am avut o relatie f lunga si vreau pls un status de indiferenta, ceva care sa spuna ca nu-mi pasa ca nu stiu, intelegeti voi.
funda
urgent

Răspuns Câştigător
| Alynutzza_1477 a răspuns:

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult. Poate nici n'ai observat de la un timp am mai crescut.

Te privesc cu sila, nu'mi provoci decat mila.Plangi incontinuu si spui ca doar u esti de vina Stii. dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu.

orice minut, e un inceput, viata merge inainte indiferent de ce ai facut, poate ai gresit, poate ai mintit, ti-am mai spus, ne vedem acolo sus

Te tin la distanta, Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta, Zambeste celor pe carere ai iubesti, sa simta dragostea ta, Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada, zambeste sa simta indiferenta ta

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala, inainte de a ma "eticheta", gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala winking

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe, Nu ma intereseaza ce crezi despre mine, Inainte sa spui ceva, UIta'te la tine

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau."

Daca ai o fata ce sincer te iubeste Nu gresi sa o lovesti, pentru tine ea traieste!

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n. o sa my vin. tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\

sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea'

Nici0data nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! CAnd t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

Esti patetic si tu sti nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botul...hai ca c`o faci pe idiotul

Aş vrea să fiu cum o să fiu… aşa că lăsaţi-mă să trăiesc aşa cum ştiu…lăsaţi-mă să fac şi bune şi rele…ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

N-o sa uit ceea ce sunt, o sa ajung ceea ce visez, o sa iubesc ce imi place, o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi, sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel, spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Mint, sunt falsa, sunt egoista, iti zambesc desii imi esti indiferent, te ascult desi putin ma intereseaza ce spui`te intreb desii nu ascult raspunsurile tale

Am un zambet fals. pe care toata lumea`l crede. doar ca sa-i arat prostului ce pierde`!

M`ai uitate odata la mine...chiar crezI ca doua vb ma pot aduce langa tine? am de unde alege, tu nu esti unicat, pot gasi baiat ca tine, la fiecare metru patrat"""

Cam atattongue
Sper ca te-am ajutat:*:*

2 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

O Nu mai e Ea! Fetitsa ce tacea! Astazi iti spun PA, ieri poate imi pasa
o Tu ma Asteptai sa vin. Cacii asa am promiss dar acum eu sunt. ce`a cu telefonul` inchiss
o Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp zambeste si mai dulce!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Si as mai plange, da' jur ca mi se intinde rimelul laughing"
Funda?big grin