| CristinaElena96 a întrebat:

Hei.Desi am 17 ani,niciodata nu m-am avantat intr-o relatie serioasa,adica nu intelegeti gresit,ma refer ca nu avusesem nici un prieten serios, au fost doar tachinari de moment.Acum am avut o relatie serioasa cu tip care inclina mai multe spre genul de cartier.Eu sunt cuminte, note bune la scoala tot timpul.Lui nu-i pasa de nimic,nu-i pasa de el,nu are decat un parinte,nu-i pasa unde este, daca ii se va intampla ceva peste 2 zile.Cu mine e altfel,ma priveste intodeauna in ochi,e dulce,zambeste, el nestiind sa se comporte cu o fata pentru ca nici nu a avut o relatie mai lunga de 2-3 luni, in care tipa il inselase.Azi ne-am despartit,tin foarte mult la el,am avut multe certuri cu ai mei,note mici,pentru ca sincer am cam neglijat scoala,iar desi cand e cu mine simt ca ii pasa ca tine la mine,cand e cu altcineva e rece,nu ma suna, nu insista niciodata.Sincer,chiar daca tin la el si ii vreau binele,insistand sa lase anturajele rele in care s-a adancit cu totul,vreau sa il uit si nu stiu cum sa fac asta, simt ca ceva a plecat din mine odata cu el...

Răspuns Câştigător
| GabiArian22 a răspuns:

Sincer nu cred ca e genul tau.Se schimba datorita anturajului sau, iar la tine renunta tot pentru acest lucru.Nu are rost sa lupti pentru o cauza pierduta
Din cate am citit esti o fata mult prea buna pentru el, nu te merita, incearca sa iti gasesti pe cineva care sa te merita, sau sa treci peste cu ajutorul prietenilor/colegilor/parintilor nu renunta la tot pentru el pentru ca mai tarziu o sa stai si o sa te gandesti si o sa realizezi ca iti pare rau ca ai facut chestia asta
Un vagabond este greu de schimbat mai ales cand are si anturajul potrivit devine imposibil daca te iubea asa de mult renunta la "prietenii" sai si asculta de sfaturile tale pentru ca ii doreai numai binele.
Ai grija ce faci si pana la urma e mai bine ca ai scapat acum de el si... Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat.
Bafta si ai grija

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este foarte greu sa schimbi pe cineva. Platesti cu rezultate scolare, cu deceptii si chiar suferinta.Nu meriti asta! Esti o fata inteligenta(se vede din scris) si este pacat sa pierzi timpul cu o munca in zadar. Timpul le rezolva pe toate! Axeaza-te pe studiu si intr-o zi vei gasi persoana care te merita!

| CristinaElena96 explică (pentru fabiola):

Multumesc,o sa tin cont!

| Bubulin4ik a răspuns:

Cu timpul el se va schimba ''Poate" sau poate tu il vei uita!
Fii tare si pune-te pe tine oe primul loc, pretuiestete pe tine!:*:*:*Bafta! Ai grija de tine:*

| Azµre a răspuns:

Sunt atâția băieți nu știu de ce trebuie să te chinui cu ăsta...

| CristinaElena96 explică (pentru Azµre):

Pentru ca se intampla sa tin la el...