| MihaelaMykydutza a întrebat:

TPU m-am saturat de scoala nu o mai suport stiu ca de abia am inceputo dar m-am saturat de ea am luat la testul initial de la romana 3 la mate cat o sa iau 4? Nu mai pot nu stiu cum sa ma straduiesc sa invat bine ca totul imi iese pe dos mereu...astazi mama a fost chemata la nu stiu ce sedinta cu parinti dc ca am luat 3 in clasa a 6 aveam un profesor de romana nu intelegeam nimic de la el si a venit profesoara asta si ne-a luat cu chesti grele Cand o sa vina mama o sa ma certe nu mai suport scoala si punct. Spuneti-mi si mie ceva sa-mi fie de folos cevaa care ma poate ajuta funda!

Răspuns Câştigător
| Y0nut7 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.de fapt mai grea am colegi naspa prosti nu pot sa ma acomodez. asta e nici e u nu prea mai am chef de liceu.

12 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Eu am medie buna si NU invat acasa, retin din clasa, daca tu vorbesti cu colega in timp ce profesorul explica, cum ai vrea sa stii ceva? Iar ce nu intelegi, ar trebui sa intrebi proful. Si in plus, citeste si tu din manual...

PS: eu luni si azi am avut 6 ore, am iesit la 7, iar maine si joi am 7 ore...

| MihaelaMykydutza explică (pentru introduaicinumele):

Mda....si eu sunt atenta dar nu ne scoate la tabla pe noi

| Doηηa a răspuns:

Și eu la fel, nu văd ora când mă întorc spre casă! O urăsc din inimă!

| Wehrmacht a răspuns:

Plm...si eu am inceput cu doi de 4, si nu la teste initialelaughing tot la romana.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este nevoie si de bucatari si muncitori necalificati nu va stresati asa de tare cu scoala.

| dydydeea a răspuns (pentru suntserios):

Doamne cat am mai putut sa rad la raspunsul tau laughing)))) rolling on the floor) laughing rolling on the floor)), lasa ca ii bun dar ai uitat sa zici de femeile de serviciu.Pai revenind la intrebarea ei/ta. Daca ai vrea ai putea sa inveti, nu ma refer la mate ca daca nu ai prins materia de la inceput acum esti bata laughing, dar ai putea sa inveti la bio, geogra, istorie, chimie, si etc.Incearca sa fii mai atenta in clasa sau cand preda proful/profa niste chestii mai usoare incearca sa fii atenta si mai pune si mana acasa pe carte ca altefel nu ai cum sa inveti.Nu sta numai pe TPU/FB/MESS

| MihaelaMykydutza explică (pentru dydydeea):

Mda....ar trebui sa-ti dau funda pentru acest raspuns banuiesc

| dydydeea a răspuns (pentru MihaelaMykydutza):

Mie indiferent ce vrei sa faci! happy

| MihaelaMykydutza explică (pentru dydydeea):

Bine...

| Iulian03 a răspuns:

Eu nu invat acasa.Doar imi fac temele in rest nu invat.Si am note bune.

| JuS a răspuns:

Daca esti atent la ore nu trebuie decat acasa sa-ti repeti lectia...
Sau daca chiar nu-ti place scoala... alegeti o meserie care sa nu necesite scoala ci munca. Dar o sa-ti para rau pentru ca ii vezi pe altii cum ei au un serviciu bun si tu ai un serviciu de nimic...
Eu unul aleg scoala...dar depinde de tine cum vrei sa ajungi in viata.