| PupicelT a întrebat:

TPU, vreau si eu povestiri amuzante din excursii, intamplari...etc big grin

Răspuns Câştigător
| Insurgent a răspuns:

Pooi...
Eram in drum spre timisoara cred
Si in spatele meu mai erau 2 baieti, tocmai treceam pe langa centrul unui oras sh incep eu sa zic : woooai ce naspa e aici, nu credeam ca exista oras mai najpa decat al nostru
si in spate un baiat zicea : woai ce super e aiki.as vrea sa ma mut rolling on the floorrolling on the floor

Apooi...
Am inceput sa cantam imnul crizei [kk-maka] sh incepe profa de rom sa ne zica
Dar ce probleme aveti voi ca bugetu criza? ca voi numai primiti rolling on the floor

Cand am ajuns la cinema.
ERAU scaunele alea intoarse adica mrg sti tu cum sunt scaunele de la cinema laughing...in fine si eu am uitat de chestia asta sh m-am pus direct da asa brusc rolling on the floor) fratee deci m-am dus cu cracii in sus sh am inceput sa tip rolling on the floor era sa pik...iti dai seama ce penibil.toata lumea tacea numai eu tipam rolling on the floor)

Akma iti zic sh niste chestii de cand eram mai mica
Tatal pr mele[iulia] tocmai isi cumparase o masina noua sh nea dus in timisoara in ziua aia [mentionez faptul ca aveam vreo 5 ani laughing ]

Am mers la mcc-donalds sau cum s'o scrie laughing si eu ca iulia am mers la niste dobogane [errau dinalea pentru copii ca bile laughing] sh acolo erau mai multi pitici, eu cu iulea ne-am apucat sai batem pe toti rolling on the floor ca sa ramanem numai noi... Mi'a zis mama ca a venit la ea o femeie sh i-a zis fetele alea sunt ale dumneavoastra sh ea i-a zis sh d e unde suntem sh mai multe pentru ca ea credea ca noi ne'am compportat frumos sau ceva de genu.Sh ii zice mamei de mine. doamne fica dumneavoastra imi bate copilul rolling on the floor)), a zis ca a venit la mine si eu l-am pus pe baiatu ala in genunchi in fata mea sh ii dadeam ca o minge in cap sh ca pumnii rolling on the floorrolling on the floor))) loool

Dup ne'a scos afara de acolo si eu cu iulia ne-am dus la masina lu tasu am luat niste bolovani sh am aruncat in ea rolling on the floor)) [iti dai seama ca masina aia tocmai atunci o luase laughing)]]

Cand am ajuns acasa iulia a venit la mine sh mama avea nu stiu cate plase sh a deschis iulia usa de la casa si eu m-am enervat ca dk n-am deschiso eu rolling on the floor) le'am pus sa iasa afara [au iesit] sh dup am intrat iar in casa deschizand eu usa rolling on the floor)

3 răspunsuri:
| PupicelT explică:

Ce aiurea m`am exprimat laughing Oricum, cred ca ati inteles ce am vrut sa zic...:d

| MosonitorA a răspuns:

Eram odata in autocar cu o clolega si eram in excursie, iar noi n'aveam ce face si vorbeam aiurealaughingapoi, colega'a baut suc si am facut'o asa de tare sa rada ca i'a iesit sucu' p nasrolling on the floor)

| piscutzesipetreceri a răspuns:

Pai...
La pregatire un prieten de al meu tibi,a inceput sa isi dea palme la fund si sa zica:"Grohhhh,zlogg!"

Ne intorceam din excursie,si cei mai buni prieteni (nu ai mei,intre ei) aveau un limbaj al lor codat si ziceau ceva de genu':"crah, mahta, larisdo" credeti-ma astia sunt nebuni