| Vlach a întrebat:

Trebuie autorizatie de constructie sa construiesc un mic fort din scanduri in curte?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lucrarile de constructie au nevoie de autorizatie.
Uite cele ce nu au nevoie de autorizatie:
http://www.avocatnet.ro/......ruire.html
Acuma, daca tu esti copil si faci o jucarie pentru tine ( Fort cum ai zis) n-o sa te intrebe nimeni de autorizatie.

| Vlach explică (pentru Salontanul):

Fort adica ca un fel de casuta in copac dar pe pamant, la asta ma refer

| Salontanul a răspuns (pentru Vlach):

Da. Poti face linistit.

| express11 a răspuns:

Nu trebuie sefu.

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă e unul mic atunci nu, dar dacă e unul mare da. Diferă și cât de mare e happy

| Vlach explică (pentru OnuOnulică):

Zic ca fie ca ala din imagina pe care am aratat-o, latimea cam 3m, lungimea 2, 5 iar inaltimea vreo 4 si o micuta terasa, ca o prispa

| vocea a răspuns:

Nu cred, este ca si cum ai construi un grajd sau o magazie la tara

| ShadoWCrist a răspuns:

Nu,nu este nevoie de autorizatie de constructie pentru asa ceva.
Aceasta autorizatie iti trebuie daca vrei sa construiesti o casa, un bloc, un restaurant, etc.

| Vlach explică (pentru ShadoWCrist):

Vreau sa zic un fel de casuta de joaca, ca asta
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/......ps?/images

| ShadoWCrist a răspuns (pentru Vlach):

Nu,nu este nevoie de autorizatie.

| Alexandr a răspuns:

Nu,nu ai nevoie daca este mic!

| Vlach explică (pentru Alexandr):

Dar vreau sa zic daca banuieste ca l-a facut tata

| FanLenovo a răspuns:

Nu, nu ai nevoie de autorizatie pentru asemenea constructii.

Autorizatia este necesara doar pentru constructiile care ocupa o suprafata mare, nu pentru constructii mici de cativa metri.

| dary01 a răspuns:

Daca e curtea ta este pamantul si proprietatea ta cred. dar trebuie sa vorbesti mai intai cu parintii sa le ceri o parrere