| DeeaDiDi123 a întrebat:

Pentru a face grătar, ar trebui să ai o autorizație?
Nu ma refer la autorizația de construcție a celui din curte, ci la cele metalice, normale, pe care le scoatem afară.

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru gratar de tipul celui indicat nu ai nevoie de nici o autorizatie.

| darrio2007 a răspuns:

Daca il faci in curte la tine, nu ai nevoie de nici o autorizatie.

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Si daca-l faci la vecina?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Numai in locurile amenajate pentru asa ceva. Am in parculetul din fata blocului un gratar montat. La distanta de vreo 50 de metri de bloc.

| darrio2007 a răspuns (pentru mi25):

Mai intai sa plece vecinul de acasa.

| gabicoo a răspuns:

Nu! Garantat!

| Brizbriz a răspuns:

Un gratar pe care il pui in curte si gatesti, apoi il bagi in garaj sa nu rugineasca... CE AUTORIZATIE TE GANDESTI?!?
ca doar NU e nici o constructie
e ca si cum ai intreba: imi cumpar
https://www.emag.ro/......D6FJ29BBM/
am nevoie de "autorizatie"?
autorizatie pentru CE?!? sa il bagi in priza sau ce?!?

| mi25 a răspuns (pentru Brizbriz):

Daca il bagi in garaj tot rugineste, daca nu-l ungi cu slanina sau ulei.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Brizbriz a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Deci, daca nu e constructie permanenta, ai dreptul sa faci gratar
iar vecinii deranjati de fum pot sa iti faca in cel mai rau caz reclamatie pentru tulburarea "linistii" publice, insa daca nu e noaptea, atunci nu or sa aiba nici un succes, OARECARE

| Brizbriz a răspuns (pentru mi25):

Da, corect big grin