| BooGirl a întrebat:

Uitati in octobrie este ziua surorii mele care implineste 18 ani. As vrea sa ii iau un cadou special. M-am gandit sa fac un film cu poze deale ei. Si as mai vrea sa ii cumpar ceva, Dar nu stiu ce, Ma puteti ajuta? Si as vrea sa stiu daca ideea cu filmul este buna sau nu.

1 răspuns:
| AnneMary16 a răspuns:

Draga mea, ideea ta este buna sa stii, dar trebuie ceva ma special din punctul meu de vedere este sa ii faci un jurnal cu poze cu ea si cu tine si cu parintii si cu ce mai sunt pozele. le lipesi pe fiecare pagina si scrii ceva gen :" sora mea, mereu am fost alaturi de tine si la bine si la greu " intelegi tu... pui cate gand la toate pozele acumulate pe parcusul al 18 ani... asta e parerea mea. si daca are18 ani ai putea sa ii cumperi o bratara un colier fin, ceva ce isi doreste, o intrebi si tu ce si-ar dori asa mai fin adica nu genul asta: "CE TI-AI DORI SA PRIMESTI DE ZIUA TA"
in nici un caz poti sa ii spui asa :" ce iti mai place in materie de moda, bijuterii," etc. mult noroc si la multi ani surori tale! funda?