| cuntan a întrebat:

Uite care e treaba.La mine in clasa fiecare e ingerasul cuiva pana de Craciun si la sfarsit trebuie sa-i cumparam un cadou. Mi-a picat un prieten bun si nu stiu ce sa-i cumpar. I-as lua un pachet de tigari dar face diriga gura ca ii nebuna. straight face

2 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

De regula la scoala/liceu nu se dau cadouri gen bauturi alcoolice sau tigari laughing!
Ideal ar fi sa i cumperi ceva ce stii ca are nevoie. de exemplu casti pentru laptop sau accesorii pentru telefon.
Dupa cum a spus si eddy, poti sa i dai tigarile sau alte "ilegalitati" dupa orelaughing!

| eddy2012 a răspuns:

Si noi am facut chestia asta in clasa, si eu am trebuia sa ii cumpar fix colegului meu de banca, i-am luat un parfum bun si o ciocolata, acum depinde ce buget ai, oricum nu ii poti cumpara orice, daca vrei sa ii iei tigari atunci ii cumperi ceva mai ieftin, si tigarile i le dai dupa scoala big grin sau intr-o pauza, oricum nu trebuie sa stie toata clasa si diriginta ca tu ii cumperi tigari