| amstaff a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Vreau sa imi iau un iepuras dar sa il tin in casa...casa mea e cam complicata.am doua camere si ca sa ajungi la bucatarie trebuie sa treci vreo 7 metri pe afara pe o terasa.vara tin usile deschise si iepurele va putea fugi.prin curte am flori si diferite plante.si vecina are legume. poate sa le roada.cum sa fac? o lesa sau ce?crying

6 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

O cusca?
eu am avut iepurasi si i-am tinut in cusca! daca nu cumperi una poti sa o confectionezi din rapita tongue

assiris
| assiris a răspuns:

Lesa in nici un caz. O cusca da si daca il iubesti atit de mult, decit sa-l chinui mai bine renunta la idee. Fiecare fiinta pe pamint are dreptul la libertate, la un trai normal.

| amstaff explică:

Sub nici o forma cusca!

| amstaff explică:

Ma refer la o lesa din aia de iepuri..nu legata la gat..pe sub labute si pe spate..il trag odata isi ia zborullaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă îndrăgești așa de mult acest gingaș animăluț poți folosi o cușcă specială pentru iepuri. Când vrei să-l lași liber îl însoțești și la plimbare. Numai dacă este cazul folosește și o lesă, deși, sincer îl chinui cu ea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca il cumperi de la un crescator, sau de la Asociatie asa ca acolo vei gasi persoana potrivita care sa te indrume. Sau mergi la un cabinet veterinar si intrebi. Solutia cu lesa nu mi se pare buna. happy