| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa paralizati in somn si sa simtiti ca langa voi se afla o forta malefica care va apasa si nu va lasa sa va treziti? Are vreo legatura cu incubus? Dau funda

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Incubus e un demon care se hraneste cu frustrarile sexuale, sa inteleg de aici ca simti forta malefica in timpul viselor erotice?

| andreeaxxl a răspuns (pentru thealchemist):

Eu nu mi-am inceput viata sexuala! Si uneori am vise erotice si ma excit si am crezut ca poate are legatura cu asta!

| thealchemist a răspuns (pentru andreeaxxl):

Pai cam cu asta se hraneste un incubus (de la care a pornit in epoca victoriana mitul vampirului), deci raspunsul e poate, desi nu ar trebui sa simti nimic malefic ci placere cu un incubus alaturi.
iar ca sa scapi de el ar trebui sa scapi de acele frustrari sexuale, intr-un fel sau altul.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista incubus si nici o forta malefica care nu te lasa sa te trezesti.
Fenomenul asta se numeste paralizie in timpului somnului. Multe persoane sufera de afectiunea asta.