| ruWssOiaLnF a întrebat:

Voua va place sportul? Yo una urasc orele de sport de la scoala...de fapt urasc tot ce tine de materia asta.Si nici macar acasa(sau in orice alt loc) nu-mi place sa fac sport. Parerea voastra?

25 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Sportul e foarte frumos.te mentine in forma si pe deasupra e sanatos..nici mie nu-mi placea...anul trecut cand am intrat la liceu am avut media 6 laughing, dar facand mereu sportul am ajuns la medii mai mari, iar acum chiar a inceput sa-mi placa happy

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nici mie nu imi prea place sportul in general (adica sa joc jocuri gen handbal, fotbal, etc.), dar mai ales ma derajaza faptul ca la scoala baietii sunt nesimtiti si fac comentarii aiurea in timpul orelor de sport.

Imi place sa ma plimb si sa merg mult cu bicicleta, e tot un antrenament pentru corp.
Sportul sau mai bine spus activitatea este foarte importanta si sanatoasa. Plus ca te si relaxeaza.

| ruWssOiaLnF explică (pentru MasterOfDisaster):

Ai dreptate cu comentariile aiurea...si mersul cu bicicleta imi place si mie...

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru ruWssOiaLnF):

Pai si tu faci sport daca mergi cu bicicleta tongue.
La scoala sunt idioti care nu isi pot tine gura.

| Mangustă a răspuns:

Am o parere destul de neutra la capitoul asta. La scoala nu facem ora, in sem. I ne-a pus note din burta, iar pe sem. asta ne mai anunta ca ar trebui sa venim la ore ca sa ne puna niste note pe efort pe bune, insa fara sanse. Baietii mereu sunt prezenti pentru ca dupa 10 min au sala libera pentru fotbal, iar fetele in general pleaca acasa (e ultima ora). Mie cel putin imi sta in gat sa aud zilnic fetele cum ca mor de febra musculara de la 20 de abdomene.
Acum fac pe lupul moralist, dar imagineaza-ti cum o sa arati pe la 30 de ani cu atitudinea asta recalcitranta fata de sport.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Gusturile nu se discuta. Mie imi place sportul, imi place sa fac miscare. Si mai ales ca imi doresc sa urmez Academia de politie, unde sportul este de baza.
Ar trebui sa incerci sa-l faci placut. Pentru orgasim sportul este foarte bun. ajuta la conditia ta fizica, mentinerea kg si mai ales la sanatate.
Un om sportiv, este un om sanatos!

| Wehes a răspuns:

Foarte rau ca ''urasti'' sportul.
Eu nu as putea traii sincer fara sport.
Fac Sport 1 data la 2 zile ( minim ) daca nu am timp in fiecare zi.
Orice.: Fotbal, baschet, Handbal, Inot, Culturism, de toate.
Incearca sa gasesti un sport care sa iti placa si sa il faci macar de 2 - 3 ori pe saptamana happy
Sportul inseamna Sanatate big grin

| LoriLoL a răspuns:

Foarte rau.o sa devii o persoana inactiva dpdv fizic..si n-o sa fie foarte benefic pe viitor dupa ce termini scoala.o sa te molipsesti.trebuie sa lucrezi intai la psihicul tau putin..sa realizezi ca prin sport arati si in forma..bine ..sa-ti doresti acestlucru..acuma depinde si de prof de sport.

| CristiSeeker a răspuns:

Orele de sport de la scoala sunt o mare tampenie, ca si cele de religie. Nu sunt pasionat de a face sport/miscare/exercitii, dar consider ca poate fi o ocupatie placuta si potential buna pentru sanatate.
Imi place sa urmaresc sporturi, asta e sigur, in special fotbal si motorsport.

P.S.: Nu cred ca iubesti nici gramatica prea mult, fara suparare happy.

| ruWssOiaLnF explică (pentru CristiSeeker):

Aici chiar te inseli...de ce crezi asta?(faza cu gramatica)

| Marius151 a răspuns (pentru ruWssOiaLnF):

Serios? Scrii de parca esti repetenta de 2 ani in clasa a 4-a.

| ruWssOiaLnF explică (pentru Marius151):

In cazul in care n-ai observat am pus o intrebare mai sus, nu ti-am cerut sa comentezi aiurea! Daca n-ai niciun raspuns...SHUT UP!

| CristiSeeker a răspuns (pentru ruWssOiaLnF):

"Yo"...ziceam si eu happy.

| ruWssOiaLnF explică (pentru CristiSeeker):

Aaaa...folosesc destul de des cuvantul ...de asta nu mi se pare ciudat, si nu stiam la ce faci aluzie.

| JASMYNA88 a răspuns:

Sportul e sanatos. nu trebuie neaparat sa faci ca la scoala, sport inseamna si dans, si inot si plimbari lungi si baschet si tot ce inseamna sa te misti intr-un mod mai alert. sportul e necesar pentru o inima sanatoasa, ciruclatie buna, bun pentru plamani, pentru tonifierea muschiilor(ma gandesc ca preferi sa ai un fund ferm decat unul moale si flescait), te tine in forma si te simti bine. sunt pro pentru miscare si sport!

| SlymOvy a răspuns:

Mie imi place sportul.La scoala nu imi place chestia cu incalzirea si gimnastica da pe urma ii super ca putem sa jucam volei baschet tenis de masa, ce vrem noi.Imi place si sa alerg si sa merg pe jos.Deabea astept sa vina vara sa pot sa alerg iar.E foarte bun sportul eu ti-as recomanda sa faci sport. Poate o sa gasesti un sport care care sa iti placa si atunci nu o sa mai ai acceasi parere despre sport.

| ruWssOiaLnF explică (pentru SlymOvy):

O ya...nici mie nu-mi place gimnastica, niciodata nu reusesc sa fac nimic bine la partea asta... cu incalzirea e ok.

| MadalinaAlexandra a răspuns:

1. Pt. mine sportul[la scoala] e ora de invatat pentru alte materii
2. E bun pentru sanatatea ta, macar sa mergi mai mult, daca nu iti place sa faci efort.

| Boss_Marius_1998 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie facut macar o ora de sport pe zi! Ma refer in general nu doar la scoala!

| ruWssOiaLnF explică (pentru Boss_Marius_1998):

O ora? ...Doamne,as fi moarta...))

| xXxDariuSxXx a răspuns:

E bine sa faci sport... daca nu te imbolnavesti...

| CristiSeeker a răspuns (pentru xXxDariuSxXx):

Adica oamenii care nu fac sport se imbolnavesc mai repede decat cei care fac? Ti-as recomanda sa reconsider. Bolile au foarte multe variabile si cauze posibilie. Daca faci miscare reduci usor riscul anumitor afectiuni, dar cu siguranta nu esti ferit de boli, cum nici nu te imbolnavesti daca nu faci sport.

| BublikAlbastru a răspuns:

Asta inseamna ca nu ai fost deprinsa de mic cu sportul.Chiar daca il urasti trebuie sa te ocupi cit mai mult cu sportul.O sa-ti fie mai greu la inceput, dar ai sa vezi ca pe viitor o sa ti se primeasca.Si ai sa vrei nespus de mult sa ai orele de sport.Credema am trecut prin asta.Shtiu cum este! Sper ca te-am ajutat))

| ruWssOiaLnF explică (pentru BublikAlbastru):

Corect...de mica nu mi-a placut sportul.Si chiar am incercat sa ma ocup mai mult(vara trecuta mi-am propus sa fac miscare in fiecare zi...si am reusit), doar ca mi-era asa de greu sa ma tin de,, program,,.

| MarioStelistul14 a răspuns:

Imi place sportul la scoala la sala de sport, dar mie nu imi place incalzirea.Am devenit cel mai bparteaun la fotbal din clasa mea, partea proasta cand castigi e ca nu te mai lasa in pace te lauda intruna