| Ancu1592 a întrebat:

Vreau sa cumpar de ziua unei prietene o carte.Si m-am gandit sa-i scriu pe prima pagina o "dedicatie". Ma ajutati?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

Tu esti singura care stii ce tip de relatie ai cu persoana careia ii daruiesti cartea. Dedicatiile depind de acest aspect.
Si, daca te uiti putin pe net, poti gasi singura un citat dragut care sigur s-ar potrivi!

O sa-ti dau un exemplu.
Mie mi s-a parut tare dragut, acest citat de Aristotel : - Ce sunt prietenii? Acelasi suflet in doua trupuri.

Mai gasesti niste pareri despre prietenie aici : http://www.citatepedia.ro/index.php?id=68777

Sper ca te-am ajutat.
Succes!

5 răspunsuri:
| XtmCamiii a răspuns:

Heii iai putea scrie:
>"Bff sa ai o lectura placuta...xd"
>"Suriii'meu dulce te pup doolce La multi ani de ziua ta si tot ce doresti semnat Ancu bff tauwinking
atata imi trece prin minte acum laughing

| Happy_1550 a răspuns:

Pentru (nume), din partea celei mai bune prietene, sa ai o lectura placuta si sa-ti amintesti mereu de mine cand o citesti!

| Alinutaaaalina a răspuns:

Dragostea din acest roman sa-ti infloreasca si tie sufletul, si citind acest roman sa-ti aduc aminte de dragostea pe care ti-o port eu.La multi ani!(pentru un roman de dragoste). Pupici.

| totGumã a răspuns:

Eu zic sa scrii pe o foaie care sa o pui inauntrul cartii deoarece numai autorul scrie direct pe carte.

Era un sfat!big grin

| andrei234 a răspuns:

Nu. Descurca-te singura