| alex_4322 a întrebat:

Vreau sa cumpar o consola pentru jocuri. Care este mai ok Xbox 360 sau Playstation 3 (jocuri care se gasesc in ro/pret/performanta)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Playstation 3 e un pic mai scumpa insa are internet wireless si mai multe facilitati de media center (bluray, acces prin wireless la filmele de pe calculator etc). Ca preturi, jocurile sunt un pic mai scumpe insa poti cumpara de pe Ebay (unde ajung cam la 100 RON cu tot cu transportul).

11 răspunsuri:
| wizard_cristi a răspuns:

Eu cred ca Nintendo Wii este cel mai tare. Este si mai ieftin decat Xbox-ul sau Playstation-ul si este cu mult mai distractiv.

| valyb a răspuns:

Pai as putea sa iti recomand PS3 mai bine decat Xbox360. Pe forumurile de Xbox360 se discuta ca inca nu a scapat de Red ring of Death, problema frecventa si la Xbox. In cateva cuvinte dupa ce iese din garantie se defecteaza, cam la 1-3 luni. Multi cumparatori din SUA au dat in judecata Microsoft pe tema asta. Eu unul prefer Wii, dar tu ai zis ca nu iti place. La grafica si la jocuri intr-adevar PS3 sta cu mult mai bine. Alegerea iti apartine.

| alex_4322 explică:

Nu vreau Wii... am uitat sa specific

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Ia-ti xbox360

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Nintendo Wii e cea mai ieftina consola dar si cea mai slaba dpdv tehnic. Nivelul graficii oferite de jocurile de pe Wii este cu mult sub XBOX sau Playstation.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PS 3 e cea mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ma eu am ps3 am avut si xbox360 dar la amindoua sunt scumpe asa ca acum am nintendo ds cu el te poti juca ori unde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Alex.Am eu un Xbox de vanzare, dar nu e Xbox 360, e simplu.Culoare neagra, o maneta si 6 jocuri originale.Playstation e mic copil. Te vei comvinge singur daca alegi Xbox. Daca esti interesat m, a poti gasi pe acest ID de mess:romulus_stelistu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica xbox 360 are grafica mai buna dar mie mi se pare ca si ps3 e tot la fel de buna! acum tu alegi.(eu tias zice ps3)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum cumpar wii ca nu stiu îmi spune care va