| Roby669 a întrebat:

As vrea sa-mi iau si eu o consola. Nu suport playstation-ul. As alege un xbox 360, one costa mult prea mult. Problema e: vor mai aparea jocuri pe 360? Sa nu-l cumpar degeaba sad.

4 răspunsuri:
| xpertul a răspuns:

Da sigur ca vor aparea jocuri super pe xbox360 aproape fiecare joc care apare pe pc apare si pe console ori xbox ori ps3 sau altele. Oricum ai ales bine xboxul care cred cai net superio playstationului. Oricum jocurile pentru console sunt foarte scumpe asa ca ajungi sa dai pe 3-4 jocuri mai mult decat ai. Dat mai mult pe cinsola.Dar xboxul se poate moda foarte usor iar apoi nu o sa mai ai probleme cu jocurile mult succes.

| Roby669 explică (pentru xpertul):

Pai mai... apare xbox one. Dupa ce apare One vor mai aparea jocuri pe 360?

| xpertul a răspuns (pentru Roby669):

Eu sunt sigur ca chiar si daca va aparea one nu o sa schimbe prea mult piata adica sa fim seriosi apare one si gata toate jocurile pe one iar pe celalalte nu le mai bagam in seama ce naiba. Xbox 360ramane lider chiar daca apare one deoarece 360 e mult mai populat si mi se pare si cel mai bun ca nu o sa stea cei care au 360 sa o arunce si sasi ia one Iar eaca se va intampla asta va dura ani de zile pana sa o achizitioneza asa multi jucatori ca sa fie cel putin egaala cu 360.

| GangstaLoc a răspuns (pentru Roby669):

Eu personal as merge pe playstation 3. Mult mai multe exclusive care merita jucate. MERITA in adevaratul sens al cuvantului. Si plus alte avantaje care le aduce consola. Dar ca sa iti raspund la intrebare, cu siguranta ani buni vor mai aparea jocuri. XBOX ONE este echivalentul la PS4. O forma de upscale a jocurilor de 360. Succes.