| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de parkour si am 11 ani. Ce ar trebui sa fac la inceput? Cate exercitii ar trebui sa fac pe zi? Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Asa cum cred ca bine stii Parkour (prescurtat PK) este o disciplină care te ajută să treci peste orice obstacol prin găsirea celui mai eficient şi mai rapid mod de a ajunge din punctul A în punctul B folosind doar mijloacele propriului corp. Deci daca chiar iti plac senzatiile tari si vrei sa faci asa ceva numai cu un antrenament zilnic si asiduu prntru ca altfel nu o sa capeti nici detenta, nici forma fizica. Lucrul cel mai interesant am citit pe http://www.parkour-iasi.net/......epatorului

| gaby_6279 a răspuns:

Sa sari cat mai bine si sa fii cat mai elastic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi din moment ce ai decis sa te apuci de sportul acesta banuiesc ca ai prieteni care deja il practica, prieteni mai mari decat tine...ai putea sa ii intrebi pe ei...in rest nu stiu ce as putea sa zicwinking

| bobocandrei a răspuns:

Cred ca trebuie sa gasesti o metoda pentru a te scuza in fata parintilor cand ajungi acasa, si nu ii ies la inventar numarul total de membre, ochi...si degetehappy