| AlexutzZ01 a întrebat:

imi puteti zice niste exercitii si un regim de alimentare si niste miscari de baza pentru ca vreau sa ma apuc de Parkour
dau

Răspuns Câştigător
| Paul_Paul_1997 a răspuns:

Dimineata : Ninste miscari de baza cum ar fi rotirea bratelor, rotirea capului... Urmate de 20-30 flotari, 200 abdomene, 200 geno-flexiuni. Dupa acest antrenament e foarte bine sa mananci LACTATE ( un pahar de iaurt, o cana de lapte ) pentru intarirea oaselor.
La pranz : Alergare timp de 20-30 min urmata de o pauza de hidratare si de alimenatre bogata in proteine de ex : Carne + Legume si apoi niste fructe.
Iar dupa ora 4-5 poti sa te duci cu prieteni sau cu cineva care stie Parkour sa exersezi miscarile si sa te invete unele noi. Succes!

4 răspunsuri:
| ChiOooo a răspuns:

Leizy,Simple,Monkey,Chong,app iti trebuie echilibru bun si precizie. Funda?

| Tiby2000 a răspuns:

Regim: Fructe, Legume si multa apa+carne si peste.

MIscari

-Monkey, Vault, King-kong, Underbar, Underbar 360, Lazy, Roll, SpeedVault, Cat-leap, King-kong to Cat-leap, Cat-leap to Cat-leap, Double King-kong, Reverse ( Sau 360) (E la balustrada, nu e flip) Tic-Tac, Wall Climb, Wall run, Turn Vault.

Sa imi trimiti filmulete cu tine la dintiberiu@yahoo.com

Funda?

| catalinionut95 a răspuns:

1. Trebui sa mananci sanatos adica salate multe legume.
2.trebe sa te duci la sala macar de 3ori pe saptamana.
3. exercitiile de Parkour le inveti pe strada. Funda?