| liiaa a întrebat:

Vreau sa ma fac cantareata.Sau daca nu macar sa cant ceva la mine in localitate. Ce sa fac sa imi indeplinesc visul? Parintii mei nu stiu de asta. Daca primesc un raspuns bun le voi spune si lor.

Răspuns Câştigător
| DianaDiii1761b a răspuns:

Pai. Si eu am vise dar le pot rezolva spunand visurile mele parintilor. Este mult mai usor cand stie multa lume. Poate i-ai spus asta unui prieten si acel prieten a vazut un afis cu " Cautam cea mai buna cantareata" si isi poate aminti ca asta e visul tau si ca un bun prieten ti-ar spune. Sau. parinti sa te dea undeva ca daca ai voce e pacat sa nu te dea undeva sa invet mai bine sa canti... Crede-ma... Eu sunt buna pictorita si cand mama a vazut cum desenam la 2 ani, a zis ca nu sunt desenele mele. dar erau si a vazut ca eu desenam si imediat m-a dat la pictura. Si eu am un vis. de a canta la chitara. o colega stie si nea cantat la toti si parca a iesit ceva frumos din inima mea. I-am spus mamei, bunicului, tatei. si mama a spus ca ma da la chitara anul viitor. tataie mi-a spus ca imi cumpara o chitara si se intereseaza care e cea mai buna. ( o sa o intrebe pe profesoara ) in fine si asa uite ca am spus la mai multi oameni visul meu, e pe cale sa il traiesc anul viitor. deci.mai bine spune-le parintilor macar. sau si prietenilor depinde cum vrei tu. hai cyao! fundita?

7 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Cel mai bine e sa iei lectii de canto in momentul asta. cu cat vei evolua, lumea te va auzi si se vor ivi sansele. si eu le-am spus parintinlor mei... cam ce vreau sa fac. tatal meu e cam impotriva, noroc cu mama care ma sustine cand vine vorba de asta. asta nu inseamna ca si ai tai vor fi la fel, dar cel mai bine e sa nu te ascunzi. insa eu evit sa spun ca vreau sa ajung cantareata sau stiu eu ce, pentru ca lumea, cand aude asa ceva, cam ia peste picior, si am simtit asta de multe ori... si sigur ai sa primesti vreodata descurajari din astea care sunt ca niste bate in cap, dar sa nu te lasiwinking pentru ca e visul tau, iar daca crezi cu adevarat in el si muncesti, se va indeplini o data si-o data. daca in caz ca unu se apuca sa spuna ca nu stii sa canti, nu-l lua in seama, poate e gelos, sau nu ii place lui, dar cel mai bine, cere parerea unui specialist. eu fac canto de un an de zile, pana acum m-am ferit cred ca vreo 5 ani de zile sa spun cuiva, si cand cantam ma ascundeam pe unde apucam. si pot sa spun ca am pierdut mult din chestia asta, pentru ca am pierdut ani in care puteam sa imi lucrez vocea. nu face aceeiasi greseala. un profesor te poate ajuta si arata cum sa iti modelezi si sa lucrezi corect cu vocea, te poate invata anumite tehnici etc.

| Nolkyz a răspuns:

A... si alta chestie, increderea este unul dintre cele mai importante atuuri. succes!

| z0z0x a răspuns:

Hei Lary happy Nu poti sa faci ceva ca fara parintii tai sa stie, doar daca ii minti, prima data cand fac ceva eu lor le spun, daca vreau ceva, daca am nevoie de ajutor. Spunele de visul tau si zile sa te dea la niste lectii de canto, acolo profesorul/profesoara ta te va duce la diferite spectacole, cu cat evoluezi. O colega de-a mea a ajuns si la Mamaia, si canta la diferite zile a le municipiilor happy Succes :*

Răspuns utilizator avertizat
| Amaryllis a răspuns:

Mai întâi trebuie să ai voce. Apoi, înscrie-te la diferite centre coruri etc. Aşa o să participi la mai multe concursuri, o să capeţi experienţă şi o să te faci remarcată. Succes!happy

| Remus_Larisa-andrea_1990 a răspuns:

Cum sa ma fac cintareata de cintat stiu am facut vreo 6 piese care le am cintat in laif vreau sa fiiu o cintareata de manele mss asta e id meu daca vrei andreiadj71

| Nemet_Constantin_1996 a răspuns:

As vrea sa ma fac cantaret ce ar trebui sa fac