| Francesca5 a întrebat:

1. Respecta regulile de gramatica: - fiecare propozitie incepe cu litera mare
- nu sunt permise prescurtari de tipul "k", "dk", "nu stiu", etc.
- evita emoticoanele si semnele de punctuatie excesive: "happy", "big grin", etc...

2. Toate intrebarile conversationale vor fi puse doar in categoria "Conversatie" (pentru a fi usor accesibile si a evita confuzia pentru noi membri)

3. Se accepta doar postarile care sunt intrebari si care pot primi un raspuns din partea altor persoane (Ex: nu se accepta o intrebare de tipul: "O sa ma casatoresc cu X?") si care nu au continut obscen sau discutabil din punct de vedere moral

4. In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului. (De ce procedam astfel | Mai multe informatii despre ce se accepta si ce nu pe TPU)
Ce se intampla daca nu respecti regulile?

Răspuns Câştigător
| Francesca17 a răspuns:

Buna daca se intampla de farte multe ori poti sa devii utilizator avertizat sau chiar suspendat in viitor!
De aceea trebuie sa le respectam cu totii!
Nimeni n usi-ar dorii sa nu mai poata intra pe cont... crying!
Sper ca te-am lamurit happy

4 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Daca un utilizator nu respecta regulile site-ului, atunci acesta va primi un avertisment, nu se va mai bucura de aceleasi drepturi ca inainte sau ii va fi sters contul.

Alexandra - TPU

| Rockart a răspuns:

Întrebările vor fi raportate de către utilizatori ai site-ului şi şterse.