| anonim_4396 a întrebat:

1. Sunt unii useri care lasă răspunsuri la o întrebare pusă de un alt user unde își dau cu părerea despre viața personală a acelui user pe baza întrebărilor lui dar când inițiatorul întrebărilor întreabă (în răspuns public sau mesaj privat) pe userul care a răspuns ce argumente are pentru afirmațiile pe care le face, acela din urmă nu răspunde.
De ce dacă sunt atât de convinși de părerea lor cu privire la viața privată a acelui user, nu-și prezintă argumentele, ci acționează pe principiul "dă-i și fugi"?

2. Unele întrebări se aseamănă între ele, întrebări puse de useri diferiți, fără conturi clonă.
De ce vin unii useri și afirmă, foarte convinși, că acele întrebări aparțin doar unui singur user și îl acuză (fără dovezi) că deține conturi multiple și că toate întrebările asemănătoare îi aparțin în totalitate lui?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

La punctul unu, de prosti, ca daca nu ai argumente, nu sustii ceva, daca sustii, trebuie sa argumentezi.

La punctul 2, daca exista un stil cam unicat nemaiintalnit pe vreun forum, se poate spune ca e tot acela, mai ales daca uneori se pune aceiasi intrebare cu aceiasi formulare.
Daca e stil des intalnit, acolo nu poti zice ca e acela.
Deci depinde.
Pe mine cine m-a banuit ca-s cutare prin alte parti cu alt user, eu eram!
Era f clar. Ca am stil cam unic, dar absolut toate banuielile au fost corecte, deci e f argumentata treaba.
Nu ai nevoie de dovezi ca sa stii exact, ca e limpede ca asa este, dovezile-s clare.

Ca daca iei unu din ala de la politie cu fler, iti zice clar la fix.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ai cam mult timp liber dacă stai să verifici fiecare întrebare și user de pe fiecare forum. Oh, boy...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai pasiunea e pasiune! Sunt forumist de 20 de ani, cand cineva pune un subiect unic care nu mai apare nicaieri, e f clar ca e tot acea persoana daca pune exact aceleasi teme si cam si aceleasi intrebari (chiar daca nu des). Oricat ar nega persoana si zice "ai dovezi?", nu imi trebuie, e clar ca ea este. Si orice moderator si veteran forumist, va spune la fel.

Am zis, s-a intamplat mie, cine m-a mirosit, avea dreptate.
Daca vine cu intrebari "aaa, m-a parasit gagicu, uite asa, asa asa ce s-a intamplat", acolo da, nu te prinzi, ca f multi discuta subiecte din astea, insa in celalalt caz, imediat te prinzi!

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu ai cum să fii niciodată sigur de un lucru fără dovezi. Bănuiala e bănuiala, dovada e dovadă.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovada este f clara, un stil unic doar cam de persoana respectiva e repostat, pe forumuri zic.
Ca asa te ascunzi in spatele ca nu sunt dovezi, ca sa derutezi omul (ma refer la oricine aici).

5 răspunsuri:
| Allemando a răspuns:

1. Pentru că e mai simplu așa.
2. Pentru că pot. Și userii care pun întrebări asemănătoare ar putea să se uite la răspunsurile date la celelalte întrebări și să găsească o soluție din acelea.