| munteanmaria a întrebat:

Am o intrebare cum pot sa adaug prieteni pe TPU?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri aici: http://www.tpu.ro/useri

In dreapta sus ai doua tab-uri "Cauta". Cel de jos este pentru utilizatori trebuie sa introduci nick-ul prietenei tale acolo. Dupa ce o gasesti dai click pe numele ei si ti se va deschide pagina de profil, sub avatar (poza) ai un tab verde "Adauga ca prieten". Dai click pe el si cererea de prietenie va fi trimisa, dupa ce aceasta va fi confirmata de catre prietena ta, o vei avea la rubrica "Prieteni".

| munteanmaria explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult am reusit

| anonim_4396 a răspuns (pentru munteanmaria):

Pentru putin happy

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai click pe numele ( ID-ul ) persoanei respective, vei fi redirecţionată pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( pe care dai click ).

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi solociţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!

http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| irinuk28 a răspuns:

Buna,incepe prin a cauta persoane de aici de pe TPU, dai pe profilul uneia dintre persoane, si undeva mai jos de profilull lui scrie Adauga prieten.Click acolo si confirmi.Bafta!

| munteanmaria explică (pentru irinuk28):

Pai de exemplu cumpot sa o bag pe prietena mea care si-afacut cont ieri?

| irinuk28 a răspuns (pentru munteanmaria):

Hm,uite,daca a postat o intrebare si o gasesti aici pe TPU, dai pe profilul ei si o adaugi ca prietena.winking

| munteanmaria explică (pentru irinuk28):

Pai si daca nu a postat nici o intrebare? unde pot sa o caut?

| Didishorr a răspuns:

Pai intri pe profilul cuiva si dai pe adauga prieten

| pa1pa2pa3 a răspuns:

Pai dupa ce dai un raspuns la o intrebare iti arata aia cu tricoua care il poti castiga. no si mai jos iti da sa scrii : nume, prenume sau adresa ed mail pentru a adauga un prieten. Funda? big grin