| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare doleanta si rog staful acestui site sa fie indulgent si sa aprobe, sunt sute de intrebari irelevante postate, mda? de ce nu lasati sa dam raspunsuri pe masura intrebarilor? binenteles ca aceste raspunsuri sa nu contina vulgaritate sau atacuri la persoana dar sa fie modelate mai acidulat pentru a vedea respectivul ca intrebarea sau intrebarile nu au "gust" pe acest site, o sa ziceti ca daca e bagat in seama o sa-si continue parada dar eu cred ca dupa una doua incercari o sa se "lecuiasca "

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca ar fi o "doleanta" de bun augur, dar nu va fi pusa in practica..de ce? pentru ca majoritatea utilizatorilor nu depasesc 17 ani si vor sari toti in capul adminilor..cu ceva timp in urma sa fie 0 saptamana/doua...eram suparata pe acest site..de ce? pentru ca citeam doar intrebari stupide, dar cu raspunsuri demne sa ramai incremenit..era o pustoiaca si postase ceva de genu.
Stiti. vreau sa ii fac sex oral iubitului si nu stiu, e pentru prima data ..ma puteti ajuta cu ceva sfaturi?
si culmea, incurajari si explicatii la greu.m-am ofensat si am trimis un mesaj adminilor.
"Bine ca temele scolare sunt interzise pe site, ar aceste mizerii explicate cu lux de amanunte sunt bine venite..bravostraight face
spre multumirea mea, adminii au reactionat prompt si a sters acele postari.dar daca luam la rasfoit, numai intrebari cu si despre sex, si culmea, varsta lasa de dorit 13-14 ani, daca zici ceva, 15 iti sar in cap..si te "complementeaza" de iti vine rau.
asa ca, doar traficul pe site conteaza.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Din cate am citesc eu aici varianta,, accidulanta'' nu are efect. Unii isi fac un obicei din a pune asfel de intrebari.Dar dat fiins faptul ca autorii intrebarii sunt copii de pana in 17 ani e orecum scuzabil..Acei copii ori se plictisesc groznic( aici intra nesupravrghrea parintilor si neoferirea altor alternative), ori pune la incercare nervi si rabdarea noastra.Si fac haz de asta.
Solutia propusa de mine:Sa nu mai raspundem la asfel de intrebari.Dar tentatia e prea mare, nu?

| Wøodenpints a răspuns:

Probabil adminilor li se par ok toți care cer statusuri de indiferență, idei de nickname-uri sau like-uri la pagini de căcat de pe facebook.

| Kaℓi a răspuns:

Eu am incercat de multe ori varianta acidulata, dar nu are efect happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai si tu dreptate aici, sunt total de acord cu tine. Insa gandeste-te ca mai mult de jumatate din cei care dau intrebari aici, sunt pustani de 12-17 ani, care stau acasa cu facebook-ul in buzunar, si cu laptop-ul in brate. Deci, e greu sa gasesti un raspuns calumea, numai zic, o intrebate decenta. Majoritatea intrebarilor din cate am observat fac referire la : jocuri online, cumparaturi, tehnologia informatiei si cam atat. Mai apare si cate un tont/toanta care zice ca iubeste pe cineva si cine stie ce-a facut. Dar nici unul din ei nu au mai mult de 16 ani. Eu unul as face in asa fel incat sa se dea un test IQ. Cine ia sub, nu isi face cont.
Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Partea proastă e că irelevanța nu prea se poate măsura universal. De exemplu, dacă o vârstnică ce abia a primit primul calculator pune o întrebare de tipul: cum intru în fișierul cutare, nu o putem condamna fiindcă e bătrână.
La fel și cu copiii de 13 ani ce vor să facă sex, dacă nu le explică părinții, măcar noi îi putem ajuta. De ce nu caută pe google informații mai clare și mai sigure rămâne un mister pentru mine, dar mă gândesc că vor o explicație mai puțin robotică, ca de la niște profesori.
Trollingul ăla ieftin cu „m-am masturbat cu pixul, o să nasc tuș?" și cu toate chestiile de genul a prins la lume o perioadă.
Nu e chiar așa rea situația cum pare, cine ne mai amuză? Iar cei care-s naivi și cred în orice postare, să fie sănătoși.
Nu știu dacă are rost să fim acizi, nu știu dacă cei care au pus întrebările cu pricina o să se simtă ofensați, doar să refulăm sau să ne dăm interesanți, altfel de ce? Am mai răspuns în glumă la unele întrebări nu ca să îl învăț pe ăla minte, ci pentru a mă amuza, ori știind că e prost, ori fiindcă am crezut că glumea.
Înțeleg de asemenea că e un site pentru toate vârstele, protejezi tu pe cât posibil (mai bine previi decât să tratezi), totuși copiii învață de altundeva ce nu trebuie, nefiind educați corespunzător, nu li se explică. „-Mami, ce înseamnă cuvântul?"
„-Treci în camera ta imediat! Spune-mi de unde îl știi! O să am eu grijă să nu mai afli nimic!".
Pe la druagoste și sex am văzut mult trolling plictisitor, așa că din reflex apăs pe raportează și sper că și cei cu puterea de a șterge postări automat fac același lucru.

| MadalynaOke a răspuns:

Lasa bre sa fie haos. Cu ce te deranjeaza? Asta e siteul.