| Mayhem666 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Care sunt "rank-urile" de pe TPU?

Eu stiu de:

-utilizator junior
-utilizator senior
-campionul zilei
-campionul lunii
-userul anului
-expert TPU

Stiu ca sunt chestii diferite, dar am incercat sa le pun pe toate impreuna si sa fac un fel de "rank list".
Nu stiu daca am ratat ceva, sau daca am pus ceva in plus, dar pe astea le stiu si am incercat sa le pun in oridine (de la cel mai mic la cel mai mare).

Mai sunt si altele cumva?

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acestea sunt singurele big grin

| T0T a răspuns:

E „userul anului".
Nu cred că am observat altele de 10 ani de când sunt pe aici.

| Mayhem666 explică (pentru T0T):

Am, nu am stiut ca se numeste userul anului, am crezut ca e campionul anului.
Mersi oricum, o sa ma duc sa editez intrebarea si sa corectez greseala.

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Aș mai adăuga că pe vremea când se dădeau titlurile de campionul zilei se dădeau 3 diferite badge-uri:
- de bronz
- de argint
- de aur
În funcție de câte ori ai câștigat acel titlul se dădeau acele badge-uri. Acum nu se mai dau. De asemenea se selecționa userul lunii, și unul dintre campionii zilei din acea lună câștiga. Nu se dădea titlu pentru asta ca să îl vezi la profil.
Mai înainte se dădea titlul campionul sau userul lunii. Ăla nu se mai dă de mult. La început era și titlul de „Expert TPU" care avea și are drepturi suplimentare față de un utilizator obișnuit: de exemplu putea să-și recomande întrebările. Nici întrebări recomandate nu prea am mai văzut. Acum singurul titlu care încă poate fi obținut, pe lângă statutul de senior, e userul anului.

| Mayhem666 explică (pentru T0T):

Aaaah, deci de aia avem culori diferite. Banuiesc ca tu ai aur, iar eu bronz la campionul zilei. Chiar ma intrebam de ce sunt culori diferite.
Cred ca am vazut si badge-uri de argint mai de mult.

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu am luat Campionul zilei de 20 de ori. Mi se pare că ăla de aur se dă la 10.
Ăla de argint se dă cred că la 5. Deci îți mai trebuia un titlu.

| Mayhem666 explică (pentru T0T):

Asa e, daca mai castigam o data, poate primeam si eu de argint, dar acum nu mai conteaza, ca si daca castig, oricum nu o sa se schimbe cu nimic, din moment ce badge-urile nu se mai dau.
Dar sincer sa fiu, eu nu sunt pe site ca sa castig nu stiu ce titlu, sunt aici ca sa interactionez, sa dezbat si sa ma distrez.

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Este adevărat. Deși premiile o dată pe lună au prins bine. Mi-au dat o cană game of thrones de marcă originală HBO, niște cărți de citit și o chestie gonflabilă de boxat că mă vedeau nervos.

| Mayhem666 explică (pentru T0T):

Wow, super, as fi vrut si eu o cana game of thrones. Daca era cu un personaj anume as fi vrut-o pe Daenerys. Ai primit cu un personaj anume, sau cu numele serialului?
Eu ca si premii am primit un tricou TPU, o carte de limba japoneza pentru incepatori, un dictionar de limba japoneza si inca ceva, dar nu mai stiu ce, ca a trecut mult timp de cand le-am primit. Inca le mai am haha.

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Am cu stema casei Lannister.

| Mayhem666 explică (pentru T0T):

Wow, super.
Vai, cat nu i-am superit pe Tywin, Cersei si pe Joffrey. Abia asteptam sa moara.

| Zuzu1991 a răspuns:

"-utilizator junior
-utilizator senior"
si, cam atat, restul nu mai SUNT, ci au fost