Apache
| Apache a întrebat:

Am vazut problema asta destul de des :
Sunt unele intrebari la care scrie ca sunt 20 de raspunsuri de ex, dar arata numai 5-10 din ele...si intrebarile sunt puse acum ceva timp deci nu au cum sa fie toate raspunsurile in asteptare!
Banuiesc ca este vorba de un bug. dar sunt si intrebari unde totul merge normal!
...stiti voi ceva in plus?

34 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce coincidență! Tocmai i-am scris lui Cătălin în legătură cu acest lucru, pentru că observ că foarte multe răspunsuri au devenit invizibile (apar doar pe profil).
Personal cred că e un bug. Dar dacă aflu ceva, revin.

NOname
| NOname a răspuns:

Bună seara.
Ca să închei toate discuțiile pe această temă, care oricum nu-și aveau rostul, am postat de dimineață un comentariu pe blog, care, însă, încă mai așteaptă sub moderare.

Așa că vă rog, în loc să veniți cu diverse teorii, luându-vă după ce zic unii și alții, fără să mă întrebați pe mine direct, și să-mi reproșați până și ce am mâncat la micul dejun, aveți puțină răbdare până postarea mea se va aproba și va arunca puțină lumină asupra acestui subiect.

Se exagerează extrem de mult și încep să-i înțeleg tot mai bine pe cei care află din ziare că vor deveni mămici sau divorțează de nu-știu-cine.
La început era amuzant, dar a început deja să mă plictisească, sincer.

Aveți puțină răbdare până se afișează comentariul meu de pe blog!
Mulțumesc.

| Apache explică (pentru NOname):

Daca e de dimineata sub moderare asteapta mult si bine ...mai bine posteaza-l aici, sau la o intrebare mai recenta!

| NOname a răspuns (pentru Apache):

Dacă e să fie circ, să fie măcar într-un singur loc, nu în zece!
Nu vreau să dau apă la moară la sute de mii de postări. Nu e ceva ce merită atenție. Sunt doar niște bârfe/zvonuri (pornite de la un singur utilizator cu o imaginație bogată), care au ajuns să fie crezute de unii, înflorite de alții... Efect de domino. Atâta tot.

E sâmbătă. Va apărea el până luni. Nu e nici o grabă.
Astăzi fără Can-Can!

| hideaway a răspuns:

Nu știu în plus nimic, decât că nu-mi arată reply-urile pe care le primesc... pe mine asta mă enervează... ție ți le arată?

| hideaway a răspuns:

E enervant; și pe blog n-au anunțat nimic...

| EmaS a răspuns:

Tocmai ce am scris si eu la contact. Imi dispar raspunsurile la greu!

Apache
| Apache explică:

@EluEbaõiglane
nu.dar vad ca nu e o eroare legata de useri, din cate vad cei care dau reply nu mai sunt afisati pe site...
De asta nu ti-am dat reply acum

Apache
| Apache explică:

Nu i-au partea nimanui ...nu sunt la curent cu povestea asta ca sa fiu de partea unei tabere
Dar din cate vad. toate comentariile care aduc un repros, doua la adresa lui noname, sunt automat sanctionate cu nefolositor si eronat.cu toate ca sunt comentarii bine gandite si in limitele decentei!
Noname eu nu am nimic cu tine...dar sunt de acord ca atunci cand cineva indrazneste sa nu fie de parerea ta, iese un mic razboi pe site!
Si nu mi se pare in regula...siteul asta e un site de opinii, un site in care toti isi pot exprima originalitatea si parerile personale
E cam aiurea ca ies mereu confilcte de genul acesta din cauza parerilor diferite dintre useri...

| TPU.ro a răspuns:

Lucram acum la remedierea acestei situatii.

Alexandra - TPU

| Flav a răspuns (pentru TPU.ro):

De fiecare data cand spun/se spune ceva rau de Noname, se sterge, fara nicio ezitare.
Problema asta cum o rezolvam?

| NOname a răspuns (pentru Flav):

Evitând jignirile, atacurile la persoană și comentariile irelevante și/sau tendențioase.

Vezi ce i-am spus aici lui Shatzie = alinutzasadicutza = ardnaxur1961: http://www.TPU.ro/......il-facem/.

Dacă nu vrei să fii raportat, nu-mi oferi singur acest drept, încălcând regulamentul!
Numai bine.

| NOname a răspuns (pentru TPU.ro):

Alexandra, am o întrebare.

Noul design al cocardei nu poate fi modificat în așa fel ca să se asemene cât mai mult cu design-ul cocardelor de pe profil și în același timp să fie ceva mai matur și realistic, nu atât de copilăresc?
Mulțumesc.

| Flav a răspuns (pentru NOname):

Hahahaha, ce ipocrizie.rolling on the floor
Vrei sa pui pe user-ul @ardnaxur1961 intr-o lumina proasta, prin acea poza, gasindu-ti un motiv futil.
Sa-ti fie rusine!

| Hombre a răspuns (pentru Flav):

Vreau sa fiu impartial, de ce atacul tau este o permanenta la adresa lui Noname si toate neajunsurile de pe site i se pune in carca ei. Foarte bine ca i-ai luat apararea lui ardnaxur 1961 dar la fel de bine puteai sa observi si suptilitatea atacului ei. S-a format aici o opinie a unui grup de useri care - ma repet-toate relele de aici ii sunt puse in carca lui NoName, bine puteti sa demonstrati obiectiv asta?

| Flav a răspuns (pentru Hombre):

Hai noroc. Da, bineinteles, ca pot demonstra obiectiv.
In primul rand eu nu i-am luat apararea lui ardnaxur1961, dar faptul ca avem aceeasi opinie, intr-o situatie, ne face sa reactionam la fel.
Unde ai vazut tu ca lui Noname ii sunt reprosate neajunsurile site-ului? Faptul ca ma voteaza negativ, fiindca moare-n ea atunci cand i se spune adevarul, ma cam doare la scufita, dar atunci cand imi sunt sterse raspunsurile, desi n-am fost obscen sau jignitor, atunci devine o problema. O mare problema. Ea are pretentia ca atunci cand vorbesti de ea, ori s-o pupi in dos, ori sa taci pentru vecie si are ea grija de asta. Eu nu vreau sa-mi stearga nimeni raspunsurile, indiferent cum sunt ele. Daca nu vorbesc urat, sa fie lasate in pace, ca mi-e usor sa incep sa raportez si eu, si-o sa ne anulam reciproc.
Tu crezi ca grupul asta de useri, au baut toti? Crezi ca-s nebuni toti? Nu! Eu cel putin nu vorbesc pe privat cu nimeni si nu am nicio coalitie, eu vorbesc doar din perspectiva mea, imi spun propriile opinii. NoName a inceput s-o cam faca pe sefa aici si mi se pare ca intrece doza de nesimtire si aroganta, stergand tot ce nu-i convine. A uitat ce fel era la inceputul ''carierii'' sale pe TPU, dar asta spune multe despre ea ca OM. Nu mai zic de, vezi Doamne, cum se lauda ca da ea mail-uri, ca vorbeste rapid cu Tenita sa vada care-i problema, vrand sa demonstreze ca-i mana dreapta a adminilor. Bravo ei, in cazul asta. Pe mine ma amuza. Poate sa fie orice, dar am pretentia, inca o data repet, sa nu-mi stearga raspunsurile! Si, ca sa vezi ipocrizia, ma ia pe mine ca nu corespund politicii site-ului. O scuza de asta penibila, un alibi de asta de politician esuat.
Inca o chestie: cum spui tu, ca s-a format un grup, desi eu stiu multe persoane ce n-o suporta de pe site, dar doar cateva au vociferat, par useri demn de apreciat sa interesanti pe TPU, nu-s copiii lui Arlechino, ce o apreciaza si-o voteaza indiferent de raspuns.

| IMC90 a răspuns (pentru Flav):

Iar ati scris baltagul? laughing

| TPU.ro a răspuns:

Problema a fost rezolvata. Va multumim pentru sesizari.

Alexandra - TPU

| NOname a răspuns (pentru TPU.ro):

Cum adică a fost rezolvată, dacă aici: http://www.TPU.ro/......t-fain-pe/ (și sunt mii astfel de întrebări) problema persistă?
Sau ordinea haotică, în care sunt afișate răspunsurile, nu se consideră a fi o problemă?

Pot spera la o revenire la vechiul sistem de afișare a răspunsurilor, în ordinea exactă în care au fost postate, fără "Vezi conversația", sau e cazul sa-mi fac griji și să-mi dau drumul la nervi?

Spune-mi că e doar o glumă de 1 aprilie, pardon, martie, te rog!
Mulțumesc.

Primăvară frumoasă!

| NOname a răspuns (pentru TPU.ro):

Gata, Alexandra, m-a lămurit Cătălin.
S-a activat butonul de sus "Ordonare: Cronologica" și acum putem seta singuri ordinea în care dorim să fie afișate răspunsurile.
Mulțumesc.
M-am liniștit.

| Esperança a răspuns:

Apar doar primele raspunsuri si ultimele.

| IMC90 a răspuns:

Eu un lucru nu reusesc sa-l inteleg de aproape 5 luni de zile

De ce pana mea diversi useri o ataca pe NOname

Adica, eu n-am vazut-o niciodata angrenandu-se intr-un conflict pe care sa-l fi starnit ea. Nu a provocat pe nimeni niciodata

Mie personal, acest site mi-a dat impresia ca in permanenta exista o clica de frustrati, care, invidiosi fiind (pe ce pana mea nu stiu, pe titluri virtuale?) deschid diverse subiecte sau o ataca pe diverse teme de pe cate 3-4 conturi fiecare. Asta denota lipsa crasa de ocupatie, m-ati vazut pe mine sa port ranchiuna cuiva? Mi se pare stupid, pueril si penibil ca sa nu mai vorbesc de lasitate (tare sunt curios daca aveti tupeul sa-i spuneti lucrurile astea in fata, la o bere)

Apoi, sunt cate unii care vor sa dea impresia ca sunt detasati de lumea virtuala si ii reproseaza ca ea sta 24/24h pe TPU. Problema e ca, aia nu numai ca sunt ahtiati de lumea virtuala, dar mai au si orgolii aici (ceea ce mi se pare grav, dpdv al sanatatii mintale)

Cam atat am avut de spus, se putea scrie un roman dar oricum nimeni nu ar pricepe nimic, fiindca unii parca ar avea cap de pluta.

| Apache explică (pentru IMC90):

DIn cauza orgoliului ...si din pricina faptului ca Noname a ajuns mana dreapta a adminilor!
Pe multi ii deranjeaza faptul ca a ajuns ca un fel de reprezentant al siteului in fata adminilor fara sa ii ceara cineva acest lucru...
Eu personal nu sunt impotriva ei... dimpotriva, imi amintesc ca anul trecut cand se intoarse tenita pe site ...prin vara tot siteul ii sarise in cap din nu stiu ce motive!
Ba ca injura pe privat...ba ca nu se comporta ca un user al anului.etc!
Si asta mi s-a parut din start o prostie din cauza ideii generale.De ce numai NOname? Ii cautau nod in papura de parca singuri o considerau un user mai important pentru site decat sunt altii...
Ma rog, nu vreau sa ma bag in conflictul asta...
Ii inteleg pe cei care o contesta, dar nu inseamna neaparat ca sunt de acord cu ei... uneori si ea si userii care o simpatizeaza exagereaza
Dar per total toata povestea asta mi se pare exagerata

| IMC90 a răspuns (pentru Apache):

Eu cred ca este treaba fiecaruia ce face. E urat sa te amesteci in bucataria altuia, asa... ca te plictisesti (nu ma refer la tine)

Mie NOname nu mi-a trantit nici un post, nu m-a votat cu stupid sau nefolositor, nu m-a insultat s.a.m.d Nu vad de ce eu as avea vreo problema cu ea. Si ca mine sunt atatia, luati un user aleatoriu si intrebati-l daca il deranjeaza cu ceva activitatea lui NOname.

Se face mult prea mult tam-tam, probabil din lipsa unora de ocupatie (alta explicatie nu gasesc)

| IMC90 a răspuns:

Bre, care tragi in mine cu nefe? laughing

Arata-te la fata daca ai cojones. Eu cand va zic ca sunteti tristi, nu ezit sa v-o spun in fata. Sa inteleg ca am avut dreptate in legatura cu lasitatea? laughing

BTW: ma pipi pe nefeurile voastre (ca sa nu zic pe voi) rolling on the floor

| IMC90 a răspuns:

Am uitat sa rad

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru IMC90):

Asta e grav! Cand uiti sa razi, esti deja cu un picior in camera cu pereti capitonati.

| IMC90 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Citez :

''De fapt, chiar si online intru foarte greu in discutie cu cineva necunoscut. De obicei, cand imi "sare" cate un mesaj de la vreunu' pe care nu-l am in lista, ii dau "ignore" din prima.''

Eu nu ti-am trimis niciun mesaj, si nici parerea nu-mi amintesc sa ti-o fi cerut. Unde mai punem ca, ma indoiesc sa ne cunoastem.

Intrebare!

Obisnuiesti adesea sa-ti calci in picioare principiile? sau cu anumiti useri de pe TPU (cum as fi eu) faci o exceptie?

laughing baga...

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru IMC90):

Ce-are sula cu prefectura?
Tu te intrebai (pe tine insuti, probabil) cum de nu-ti dispar postarile iar eu am incercat DOAR sa te ajut explicandu-ti motivul. Se pare, insa, ca trebuia sa-ti fac si un desen. Sau, lasa!

| IMC90 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Relax, e doar un site pe net. Nu te ambala, ca-ti creste tensiunea.

| Hombre a răspuns:

Problema e ca mi-au disparut si imi dispar in continuare raspunsurile.

| AlinaaAli a răspuns:

Deja incepe sa ma enrveze site-ul asta! cred ca o sa fac iar o pauza de cateva luni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma calca pe nervi cu care (da-o-ncolo de cacofonie) si-asa nu stau prea bine big grin