| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Ati observat ca de cand a inceput scoala site-ul asta a cam murit? Cateva intrebari acolo, doar la "Dragoste si sex" ce mai misca niste indragostiti, ca asa e la inceput de an scolar, pui ochii pe colegu cel nou/colega aia care ti se pare ca pluteste laughing))

Prin 2011 cand mi-am facut cont eram printre aia mici, primeai raspunsuri bune, mai greu sa dai de unu mai mic... Acum numai d-astia sunt sad

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Inseamna ca e de bine...
Inseamna ca elevii sunt constiinciosi si acorda prioritate scolii, nu asa ar fi indicat?
Este adevarat, la inceput se raspundea mai serios, dar cei ce o faceu inainte, o fac si astazi.
Cel putin eu nu m-am schimbat si sunt cativa care isi fac datoria.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Ti se pare.E plin de teme, elevii nostri sunt foarte consiinciosi!

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Fatamuntilor):

Din pacate sunt sterse acele intrebari... Pana la urma nu le rezolvam noi toata tema, doar ii ajutam undeva unde nu stiu. Toti am patit asta, e foarte bine ca intreaba, se intereseaza, nu se duc cu ea nefacuta

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Eran ironica.Din moment ce sunt atatea metode, mi se pare incorect sa-ti rezolve altul tema.
Sunt cerute si teme foarte usoare cum ar fi rezumatul unei nuvele de lui Caragiale.
Pe vremea cand eram eu eleva nu aveam internet.Cum crezi ca ma descurcam?

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Fatamuntilor):

Asta-i progres big grin

Bunicii nostri nu mancam mereu paine si cand mancau... Graul se colecta mai greu, faina se obtinea mai greu, trebuia framantata, apoi coapta intr-un cuptor care era incalzint inainte... Acum se duc pana la magazinul din colt si cumpara.
Tu daca ai fi acum eleva n-ai face la fel?

Nici eu n-am avut net cand am avut nevoie de ajutor la teme in generala, asa ca imi intrebam parintii sau daca nu erau acasa o lasam asa si intrebam la scoala, tot intrebam... Ei intreaba aici si noi incercam sa le explicam, unii profesori sunt tare zgarciti cu explicatiile...

Da sunt cerute si teme usoare, acele teme poate sunt cerute de copii care nu prea isi pierd timpul cu asa ceva si sunt amenintati ca raman repetenti si vor si ei sa faca acolo ceva, sa umple doua pagini

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Una e sa ceri explicatii, alta e sa ceri sa ti se rezolve tema
Ma intreb cum s-ar descurca la teste, teze, examene.Ca acolo nu sunt cei de TPU sa le arate.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Fatamuntilor):

Si uite ca totusi se descurca! Eu am cont aici din liceu, am mai cerut sfaturi, mai sunt si altii care cer de o seama cu mine si uite ca am luat bacu, media chiar a crescut... si astia mai mici care cereau prin 2011 si erau in generala uite ca au intrat si ei la liceu, s-au descurcat :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

când ai dreptate, ai laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce teme erau inainte dar imi place ca habar n-au de unde sa inceapa si nu incearca sa isi asume cine stie ce statusuri socratice. in afara de cativa dinozauri ajunsi aici pentru ca au uscat deja toate florile din orasul lor...

| Inception a răspuns:

Am observat, si.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Inception):

Si te-am bagat eu in seama? Te-am intrebat pe tine?

| Inception a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Atunci pe cine ai întrebat?
Editbig grineci trebuie sa ma bagi tu în seama ca sa-ți răspund la întrebare. laughing

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Inception):

Pe cei capabili de un raspuns la subiect! O sa te ignor...