| hanakoikezawa a întrebat:

Am o nelămurire.
De când am creat contul pentru TPU și am încercat să vorbesc cu unii prieteni, nu pot trimite mesaje unui membru senior, primind motivul că un membru junior nu poate trimite mesaje unui membru senior.
Totuși, primul meu prieten este tot un membru senior, iar lui îi pot trimite mesaje fără niciun fel de problemă.
Care este cauza?...;-;

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil acel membru senior ti-a dat tie cerere de prietenie.

| hanakoikezawa explică (pentru LPCTSTR):

De fapt, eu i-am dat cerere de prietenie.

16 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să intre în "Setările contului" și să înlocuiască opțiunea "Toți membrii seniori" cu opțiunea "De la toți". Și tu la fel. http://imgur.com/a/mLdMSAF
Și atunci, puteți comunica prin mesaje, chiar dacă sunteți juniori.

| hanakoikezawa explică (pentru floresdemayo):

Am făcut acest lucru chiar atunci când mi-am creat contul, iar rezultatul este același. Mulțumesc oricum.

| floresdemayo a răspuns (pentru hanakoikezawa):

Tu, da, poate că ai setat corect. Crezi că ei au făcut același lucru?

| BlackRose03 a răspuns:

Hi! happy
Nu poti sa-i trimiti mesaje unui utilizator daca esti membru junior.
Cred ca vorbesti cu acel utilizator prin intermediul felicitarilor, iar pentru asta nu trebuie sa fi senior.
Ca sa trimiti o felicitare intri la profilul celui caruia vrei sa i-o trimiti, dai click pe "Puncte" si acolo ai mai multe optiuni(ex:raspunsuri, distinctii)printre care si "Trimite felicitare".
De acolo te descurci.

| hanakoikezawa explică (pentru BlackRose03):

Nu. Nu vorbesc prin intermediul felicitărilor. Îi pot trimite mesaje pur și simplu.

| BlackRose03 a răspuns (pentru hanakoikezawa):

Hmmm....sry nu stiu care este motivul.
Fiind utilizator junior n-ar trebui sa ii poti trimite mesaje.

| hanakoikezawa explică (pentru BlackRose03):

Hey, nu ar fi mai ușor dacă am folosi Messenger? ^^

| BlackRose03 a răspuns (pentru hanakoikezawa):

Hmmm...ok,cum te cheama pe Mess?

| hanakoikezawa explică (pentru BlackRose03):

Kabuki Yoshimura

| hanakoikezawa explică (pentru BlackRose03):

BlackRose03. Mai bine îți voi dau eu cerere pe Messenger. Dă-mi te rog username-ul tău (scuze dacă zăpăcesc cu asta)

| BlackRose03 a răspuns (pentru hanakoikezawa):

Am incercat sa-ti dau ieri, dar nu merge. laughing

| hanakoikezawa explică (pentru BlackRose03):

Să vedem dacă merge atunci când îți dau eu cerere.

| hanakoikezawa explică (pentru BlackRose03):

Bună. Am încercat să te caut pe Messenger cu username-ul de pe TPU.ro dar nu te-am găsit. happy

| BlackRose03 a răspuns (pentru hanakoikezawa):

Hei...n-am mai intrat asa mult in ultima perioada si am uitat sa-ti raspund. Daca ai insta putem vorbi acolo(sigur, daca inca vrei).
Ma cheama leviyourbae.
Pentru Facebook iti zic in privat.

| BlackRose03 a răspuns (pentru hanakoikezawa):

Bună din nou
Insta: criss_dm03 (schimbat)
Mess: prv :*
Aștept un răspuns happy