| Akuryo a întrebat:

Sunt membru junior si nu pot trimite mesaje, de ce?big grin

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde cum are setat profilul cel căruia dorești să trimiți un mesaj, la "Editare profil" -> "Vreau să primesc mesaje de la:". Sunt 4 opțiuni în total: "Toţi membrii TPU", "Toţi membrii seniori TPU", "Prietenii mei de pe TPU" şi "Nici o persoană".

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista o singura explicatie: cel caruia vrei sa-i trimiti mesaje nu are setat sa le primeasca de la toti utilizatorii TPU ci numai de la seniori ori numai de la prieteni. Roaga un senior sa-i scrie respectivului si sa-l roage, in numele tau, sa seteze ca sa primeasca mesaje de la toti utilizatorii. Numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

Ba poţi dacă utilizatorui căruia vrei să-i trimiţi mesaj acceptă.Cum acceptă? Se duce la profil şi dă acolo " sunt de acord să primesc mesaje de la toţi membrii TPU " şi astfel membrii juniori pot trimite mesaje. Dacă nu-ţi merge înseamnă că utilizatorul respectiv refuză să primească mesaje private de la membrii juniori.Depinde de fiecare user dacă acceptă sau nu.

| NoNameJunior a răspuns:

Nu poti trimite mesaje si nici nu poti vota din moment ce eti junior.adica ai putine raspunuri.ca sa devii senior trebuie sa ai 100 de raspunsuri si sa ai mai mult de 10 zile pe TPU.

| NoNameJunior a răspuns (pentru NoNameJunior):

*putine raspunsuri.
scuzee!

| crisbebe a răspuns:

Pentru ca persoanei careia vrei sa ii trimiti a setat sa primeasca mesaje ori doar de la prieteni ori doar de la membri seniori ori sa nu vrea mesaje de ma nimeni si exista optiunea asta la editare date logare sau editare date profil pe acolo.

| Alexandrius a răspuns:

Si eu usnt in aceiasi situatie... oare cand ajung membru senior?