| silvipisicutza a întrebat:

Am si eu o intrebare: De ce atunci cand vreau sa trimit un mesaj unui prieten imi spune ca statutul de utilizator junior nu imi permite sa trimit mesajul? Si cum pot face sa devin senior? Dau funda.winking

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! trebuie sa ai 10 zile de la deschiderea contului, si sa ai 100 de raspunsuri(de calitate) apoi adminii acestui site, vor avea grija sa iti schimbe statutul din junior in senior.
O zi frumoasa sa aihappy

| 88Kronstadt a răspuns (pentru caramela):

Nu te supara ca intreb, dar de unde pana unde atata grija pentru discutiile noastre particulare? Cine este atat de inteligent pe acest site, incat sa poata juca rolul unui mic Dumnezeu, hotarand cine si ce calitate are? Deci, care-i logica?

| Elsiane a răspuns (pentru 88Kronstadt):

Nu cred că ai înțeles. Cei juniori nu pot da mesaje! Plus de asta, trebuie să ai și opțiunile de la 'editare profil', cum a scris și @NOname; trebuie să ai și e-mail-ul activat. Baftă!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde cum are setat profilul cel căruia dorești să trimiți un mesaj, la "Editare profil" -> "Vreau să primesc mesaje de la:". Sunt 4 opțiuni în total: "Toţi membrii TPU", "Toţi membrii seniori TPU", "Prietenii mei de pe TPU" şi "Nici o persoană".
Poți să-l rogi public (la o întrebare de-a lui) să-și schimbe setările.
Succes.