| anonim_4396 a întrebat:

Am tot vazut asa la mai multe intrebari ca pers. respectiva care a pus intrebarea oferea o "funda" aluia (Bine eu sunt nou si nu stiu) care eu placut raspunsul lui.Ce vrea sa semnifice acea "Funda" ceva puncte... ca eu nu stiu daca imi puteti raspunde va dau si eu funda big grin AA si mai una poti sa oferi funda la mai multi sau numa la unul?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Funda este un fel de recompensa pentru raspunsul care il consideri corect la intrebarea ta si are valoarea de 100 de puncte.
Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare.
Daca nu alegi un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca fiind castigator.

Alte informatii utile gasesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca esti nou pe TPU, citeste asta si te vei documenta:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Citeşte regulamentul,
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Te pup!

| JustAskingBruh a răspuns:

MS!