| anonim_4396 a întrebat:

de ce nu pot raspunde la intrebari pe TPU.ro? imi spune ca trebuie sa confirm adresa mea de e-mail. si am inkercat sa o confirm dar nu am primit mail-ul de confirmare pe adresa mea de mail(nu este nici ca spam) si am patit asta de 1 saptamana.(am schimbat si adresa pe cont) dar totusi pot pune intrebari

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mi se pare că nu ai confirmat înregistrarea pe TPU. În ziua când te-ai înregistrat ai primit, în contul tău de e-mail indicat la înregistrare, un mesaj de la TPU, prin care îţi cerea să confirmi înregistrarea, dând clic în locul indicat din mesaj. Dacă n-ai facut asta caută mesajul în contul de e-mail(s-ar putea să fi ajuns şi în Spam), deschide-l şi dă clic în locul indicat şi cred că problemele tale o să dispară. Pentru a afla mai multe despre TPU poţi citi răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

5 răspunsuri:
| KoreaJapan a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie odata. A doua zi si-a revenit, insa a trebuit sa ma autentific. Netu + iarna = nervi sadcrying

| Lyiia a răspuns:

Du-te si cauta in inbox.Si daca nu gasesti s-ar putea sa fie in spam.De exemplu eu acolo mi-am confirmat adresa.
Succes!

| Darknesss a răspuns:

Cauta in mail la spam, poate confirmarea a fost trimisa acolowinking

| alygiorgi a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie de curand dar mi-am confirmat email-ul.
Poti sa iti schimbi email-ul sau confirma-l

| Yzzabella a răspuns:

Pai poate nu ti-ai confirmat intr-adevar adresa! O multime de oameni nu stiu cum sa confirme o adresa! deci, pe langa intrat in,, scrisoare,, ancearca sa accepti apasand butoane gen,, saleveaza contul apasand click aici )

daca nici asta nu merge, inseamna ca ori calculatorul tau este prea slow, ori pur si simplu nu indeplinesti varsta minima ( 13 ani ) pentru a-ti face un cont.

daca nu este in nici un caz vorba de e-mail, varsta sau calculator, ar fi bine sa contactezi pe cineva de pe site-ul TPU aici : http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente