| lyvyaa a întrebat:

Buna puteti sa imi spuneti ce inseamna funda si cum pot da cuiva o funda?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna lyvyaahappy
fundita se da doar atunci cand tu pui o intrebare pe site, si se da raspunsului celui mai bun considerat de tine.
in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand vrei sa declari raspunsul castigator, dai click pe acea fundita...
fundita e un "Multumesc" si un respect pentru cel care a contribuit la solutionarea intrabarii tale+ ca fundita valoreaza 100 puncte
fundita se da, dar se si castiga atunci cand un raspuns de al tau e pe placul cuiva si te declara castigator acordandu-ti fundita.
datorita acestor fundite, acumulezi puncte, pentru ca o funda=100 puncte, multe fundite, multe puncte, datorita lor, creste punctajul tau si asa cresti in clasament...
O frumoasa zi sa aihappy

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

| EmaS a răspuns:

Funda este un gest prin care multumesti celui care a rupt din timpul sau ca sa iti vina in ajutor.In dreptul raspunsului pe care il consideri cel mai bun, se afla o fundita.Dai click pe ea si asa ai premiat pe cel care te-a ajutat.Ca sa primesti fundita trebuie sa te straduiesti sa dai raspunsuri de calitate.Pentru fiecare raspuns castigator primesti din partea TPU 100 de puncte. Succes!

evenso
| evenso a răspuns:

Buna,

Funda este un fel de "Multumesc" celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai click pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai click pe "OK".
Poti acorda doar unui singur raspuns.

Mai multe informatii gasesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| τττ a răspuns:

Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.

| lyvyaa explică (pentru τττ):

Multumesc pentru raspunsuri toate mi au fost de ajutor...imi pare rau ca nu pot da la toata lume funda

| lyvyaa explică:

Multumesc pentru raspunsuri ..imi pare rau ca nu pot da la toata lumea funda pentru ca toti ma ti ajutat