| Loto a întrebat:

Sunt nou pe acest site si nu stiu ce inseamna fundita

Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| unCalutz a răspuns:

Fundita - raspuns castigator - valoreaza 100 de puncte.
Este un fel de ''multumesc''.In acest fel ii multumesti celui care te-a ajutat cel mai mult.Cand te vei hotara ce raspuns este cel mai folositor (ai la dispozitie 5 zile maxim), va trebui sa dai click pe ''Declara raspunsul castigator'' in dreapta raspunsului preferat, iar apoi dai click pe OK.

Succes!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este semnul de mulțumire al întrebătorului față de cel care îi răspunde, are o valoare de 100 de puncte.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Bine ai venit în familia TPU!
Pa, pa.

| ImmortalQueen a răspuns:

Bunahappy

Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns. Bye:*

| darielle a răspuns:

Funda=raspuns castigator

Daca dai un raspuns bun la o intrebare, cel care a postat intrebarea iti va da funda.
Adica...raspunsul tau va fi castigator.

Dintre toate raspunsurile oferite pentru o intrebare, castigator este acel raspuns care se dovedeste a fi cel mai inteligent si cel mai de folos pentru persoana care a pus intrebarea respectiva, fie prin desemnare de catre aceasta persoana, fie prin desemnare in mod automat, in functie de numarul de voturi "folositor" si "inteligent" primite de la membrii comunitatii.
Procedura este urmatoarea: Dupa trei zile de la postarea unei intrebari pe TPU.ro, daca aceasta primeste cel putin doua raspunsuri, utilizatorul care a pus respectiva intrebare primeste o notificare prin e-mail, in care este invitat sa desemneze raspunsul pe care il considera cel mai bun. Utilizatorul are la dispozitie doua zile pentru a alege raspunsul castigator. Daca utilizatorul nu alege un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca fiind castigator. In conditiile in care mai multe raspunsuri au fost votate de acelasi numar de ori ca "folositor" si "inteligent", primul postat dintre acestea este ales "castigator".

| turcudenis99 a răspuns:

Fundita e o funda portocalie pe care o ofera cel care a pus intrebarea si o da raspunsului castigator punemi u funda pentru test plizzzzzzzzz