| StripperRaoul a întrebat:

Care stie vreun admin (editor) al scestui site si cati ani au oamenii astia cu regulile astea bolnave ale site ului ca tare curios is cine ii in spate. happy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, sistem bolnav este doar in capusorul si mintea ta deja afectate!
Nu mai consuma droguri, ca vei avea numai probleme in viata!

29 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Reguli bolnave or fi pentru tine. Probabil esti genul caruia nu ii place sa respecte decat propriile reguli chiar daca sunt gresite.

| StripperRaoul explică (pentru darrio2007):

Asa-i.tu nu vezi ca esti restrictionat si nu te poti exprima liber nu ma refer la injuraturi si jigniri inclusiv de pui 3 puncte dupa un cuvant nu te lasa cica prea multe majuscule de parca cer de mancare. is o porcarie de site

| Violleta2022 a răspuns (pentru StripperRaoul):

Nu te retine nimeni pe acest forum, daca nu esti capabil sa respecti termenii si conditiile de folosire ale forumului!

Chiar cest lcuru este stipulat de Administrtia forumului:

"Cine nu este de acord cu aceste reguli este liber să ne comunice acest aspect şi, dacă situaţia nu poate fi soluţionata astfel încât toata lumea să fie multumită, este liber să îşi încheie activitatea pe TPU.ro"

Poti comunica Adminul formului aici:
https://www.tpu.ro/contact

| StripperRaoul explică (pentru Violleta2022):

Mie imi place pe site maxim de obicei ma 'lupt' cu sistemele bolnave am dubla personalitate doar eram curios sa o cunosc pe Cristina

| Violleta2022 a răspuns (pentru StripperRaoul):

Baiete, sistem bolnav este doar in capusorul si mintea ta deja afectate!
Nu mai consuma droguri, ca vei avea numai probleme in viata!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste, ceea ce trebuia sa fii citit deja, cand ti-ai facut cont pe TPU si ai bifat casuta ca ai citit si ai acceptat toate conditiile impuse de TERMENII de folosire ale acestui forum.

Daca nu esti capabil sau nu doersti sa respecti aceste reguli impuse de Lege si mentioante in regulamentul de folosire a acestui site, esti liber sa parasesti forumul.
Acest forum respecta Legile si legislatia Romaniei, pentru domeniuld e activiate specificat.

https://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
https://www.tpu.ro/protectie-date-personale

Forumul are peste 10 ani si apartine companiei:
Freeroad SRL

Aici ai interbari si raspusnuri frecvente:
https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

iar aici ai ce este interzis pe TPU.ro:
https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente/#40
40. Ce este interzis pe TPU.ro?

"Ne dorim ca TPU.ro să fie o agora, un spaţiu al exprimării libere, unde toţi membrii comunităţii noastre să se poată simţi în largul lor şi unde să poată interacţiona nestingheriti. Cu toate acestea, trebuie să ne amintim tot timpul că libertatea noastră este limitată de libertatea celorlalţi şi că, asemeni oricărui alt spaţiu public, TPU.ro are câteva reguli de conduită pe care trebuie să le respectăm cu toţii.

În linii mari, pretindem utilizatorilor noştri respectul reciproc, formularea clară a ideilor şi combaterea cu argumente a unei idei, nu desfiinţarea unui utilizator prin injurii.

Fiindcă aceste aspecte nu sunt mereu înţelese la fel de toată lumea, iată ce nu permitem noi pe TPU.ro:
- la nivelul postărilor, se consideră ca nepermis tot ce este pasibil de respingere;
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbală şi ameninţările de orice fel;
- manifestări ale intoleranţei faţă de orice etnie şi faţă de opţiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecăruia; instigarea la ură şi intoleranţa;
- spam/publicitate nesolicitată;
- rezolvarea de teme pentru acasă prin intermediul postărilor pe TPU;
- postările triviale sau care nu corespund cu specificul site-ului;
- postările care nu sunt formulate ţinând cont de regulile minimale ale gramaticii;
- postările care instigă la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substanţe interzise, furt etc);
- postările care încalcă drepturile de autor, oferind informaţie preluata din alte surse, fără precizarea acestor surse;
- postarea de linkuri de pe diferite site-uri care promovează sau încurajează pirateria;
- hărţuirea utilizatorilor;
- abuzul de orice fel (abuzul de dreptul de a posta, abuzul de dreptul de a vota sau de orice alta funcţie de pe site);
- asumarea identităţii altor utilizatori, crearea de clone sau conturi multiple;
- hacking.

În cazul întrebărilor din secţiunea Cauze Nobile, TPU.ro îşi rezervă dreptul de a şterge toate răspunsurile care nu respectă regulile minimei decente, care sunt în afara subiectului sau care ar putea leza imaginea respectivei cauze nobile.

Cine nu este de acord cu aceste reguli este liber să ne comunice acest aspect şi, dacă situaţia nu poate fi soluţionata astfel încât toata lumea să fie multumită, este liber să îşi încheie activitatea pe TPU.ro."

Adminul si editorii acestui forum pot fii contactati aici:
https://www.tpu.ro/contact

| StripperRaoul explică (pentru Violleta2022):

Ce vorbesti care exprimare libera tu esti spalata pe creier si dai copy paste fara sa stii ce inseamna ce scriu ei acolo. ei incalca din start ce scriu acolo ca doar cine le baga de vina ca s numa copii aici si ca tine ce respecta regulile. ei zic exprimare libera care nu exista. tu stii ce inseamna exprimare libera? Ei nu te lasa sa pui 3 puncte dupa un cuvant ca prea multe majuscule. iti corecteaza si cuvintele daca eu vreau sa scriu 'trebuie' ei ma pun 'trebuie'. unde ii exprimarea libera? Si stiti voi roboțeii altora

| Violleta2022 a răspuns (pentru StripperRaoul):

Pune mana si citeste linkurile postate mai sus, daca nu vrei sa incalci regulamentul de folosire al acestui forum si invata sa vorbesti frumos si respectuos cu userii, daca ai bun simt si te-au educat parintii acasa!

| StripperRaoul explică (pentru Violleta2022):

Tu ai incalcat din start stai dupa o poza de fata ditamai matușa non stop pe site laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru StripperRaoul):

Nu stiu ce ai tras pe nas, dar ti-a distrus chiar si bruma aia de creier.

| StripperRaoul explică (pentru Violleta2022):

laughing nu ma poti jigni ca nu ma supar sunt crescut in mediul online

| suntserios a răspuns (pentru StripperRaoul):

Si tu esti nenea ala plin de muschi nu? Muhahahaha

suntserios
| suntserios a răspuns:

Regulile or fi bolnave pentru tine, pentru restul sunt de bun simt.

| StripperRaoul explică (pentru suntserios):

Tu nu sti legile tu esti marioneta a sistemului

| johnnny123 a răspuns:

Sau poate că regulile alea "bolnave" au ținut situl ăsta în viață și activ timp de 15 ani și nu l-au lăsat să se transforme într-o latrină...

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Uite că nu au reușit.

| Brizbriz a răspuns:

Toate regulile sunt bolnave pentru ca sunt... reguli
reguli... EWWWWWWWWWWWWWW;))

| StripperRaoul explică (pentru Brizbriz):

Daaaa tara de mierdaaa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce reguli bolnave?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare aiurea ca nu-mi pot modica raspunsul(daca e gresit scris) ca junior, sau sa raportez, sau sa evaluez o întrebare.

| StripperRaoul explică (pentru anonim_4396):

Pai nu ca ai exprimare libera cum zic ei. numa ce nu deranjeaza ii lasat

| johnnny123 a răspuns (pentru StripperRaoul):

Nu știu ce înțelegi tu prin "libertate de exprimare", dar libertatea de exprimare nu înseamnă că ești liber să folosești un limbaj vulgar, să jignești oamenii (fie personal, fie categorii întregi de oameni), să ameninți sau să răspândești dezinformări.

În plus, fiecare platformă are dreptul să-și stabilească propriile reguli. Dacă aceste reguli nu-ți convin, ești liber să-ți faci tu o platformă unde să faci tu regulile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu pot sa imi sterg raspunsurile?

| StripperRaoul explică (pentru johnnny123):

Vezi ca vb fara sa stii tocmai ca nu am folosit cuvinte vulgare si nici jigniri

| johnnny123 a răspuns (pentru StripperRaoul):

Erau doar niște exemple. Derapajele pot fi de multe feluri.

Un alt exemplu ar fi întrebările despre activități ilegale. Nu te recunoști nici aici?

| MorcovMajestic a răspuns:

Doamna Cristinica. Care sunt regulile bolnave?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Doar cu numele/pseudonimul o știm cu toții pe Cristina.

| StripperRaoul explică (pentru MorcovMajestic):

Multe ca astia dau copy paste si gata. ia pune o poza sa veZi ca zice ca nu i buna ca are o musca decedata si musca are sange si sangele il vede copiii astia si daca vede sangele ii deranjeaza si viseaza uratt si tu ai incalcat regulile site ului dar regulile sa te exprimi liber nu se mai pun ca vezi doamne ai deranjat ca dc ai pus musca aia cu sange si inaca 3 puncte dupa un cuvant ca prea multe majuscule. Cristina aia pariu ca are 50 de ani ca ochiu

| StripperRaoul explică:

Exact. mari editori astia auzi la ei editori

| anonim_4396 a răspuns (pentru StripperRaoul):

E menționat că nu pot asigura autenticitatea acelor date, deci nu pot avea încredere în nimeni.