| valentingb a întrebat:

Cate intrebari/raspunsuri sterse de admin duc la blocarea accesului la cont sau stergerea lui? Conteaza numarul sau continutul?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Multe raspunsuri sunt sterse pentru ca a fost stearsa intrebarea, deci nu se pune numarul care iti apare in stanga.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Contează şi una, şi alta.

| TPU.ro a răspuns:

Depinde foarte mult de gravitatea postarilor sterse.
Vom sterge imediat un cont al cuiva care confunda site-ul cu unul de matrimoniale sau care isi asuma pozitia de troll. Dar daca cineva doar greseste, fara intentia de a spama si nu incalca regulile site-ului cu buna stiinta, atunci aplicam sanctiuni mai mici, inclusiv avertismente.

Alexandra - TPU

| valentingb explică (pentru TPU.ro):

Asta e raspunsul pe care il asteptam. Multumesc frumos!

| TPU.ro a răspuns (pentru valentingb):

Cu mare drag!

evenso
| evenso a răspuns:

Aici poti citi ce este interzis pe acest site:

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#41

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ce sanctiuni se aplica celor care nu respecta regulile comunitatii?
In functie de gravitatea fiecarei situatii, pe TPU se aplica diferite sanctiuni:
- eliminarea postarilor neconforme;
- setarea contului de utilizator astfel incat respectivul sa nu poata posta nimic direct pe site si sa aiba constant nevoie de validarea postarilor;
- suspendarea contului pe o luna sau trei luni;
- revocarea dreptului de a raporta;
- revocarea dreptului de a vota intrebari sau raspunsuri (se aplica acelor utilizatori care voteaza abuziv);
- revocarea dreptului de a utiliza chat-ul;
- suspendarea contului pe termen nelimitat;
- in cazul comportamentelor care intra sub incidenta legii, ne rezervam dreptul de a depune plangere penala si de a sesiza organele abilitate.
Extras din blog.
O primavara frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Nu este neaparat o limita. Poti sa ai peste 50 si sa nu fi suspendat si poti sa ai 3 si sa fi suspendat, depinde de continut.

| alexs99 a răspuns:

Nu conteaza numarul, ci cantitatea pentru ca si intr-un mesaj poti sa ai o sumedenie de jigniri.

| valentingb explică:

Ceva concret? Ce e mai putin tolerat? Alexandra, ajuta-ma!

| NOname a răspuns (pentru valentingb):

Încăpăţânarea de a insista în prostie şi nesimţire.

(Toţi greşim, mai grav însă este când repetăm aceeaşi greşeală la nesfârşit, refuzând să ne corectăm. Pentru asta şi există rubrica postărilor şterse de admin, ca să ne tragă de mânecă. Unii pricep, alţii nu. Cei care nu pricep ajung să fie suspendaţi - nesimţirea se plăteşte.)

| Crucified a răspuns:

Nu există o limită. Poţi să ai şi 10 întrebări/răspunsuri şterse de admin şi să fii suspendat pe termen nelimitat. Eu am 144 de răspunsuri şterse şi încă trăiesc pe site-ul ăsta.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continutul.Daca folosesti un vocabular indecent, ai toate sansele de suspendare.