| anonim_4396 a întrebat:

Cate puncte are un raspuns castigator? dar un simplu raspuns?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De ce mai bine n-ai citi regulamentul?
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| hideaway a răspuns:

Un răspuns câștigător -> 100 de puncte
Un simplu răspuns -> depinde de rapiditate. Citește aici http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#puncte

| Neimportant a răspuns:

Punctele se fac fiind mereu activ (adică să ajuţi lumea cu răspunsuri). De asemenea câştigi puncte şi prin voturile primite. Trebuie să ţii cont şi de faptul calităţii, cu cât răspunsul este mai folositor, inteligent cu atâta primeşti puncte.

Pentru un răspuns aprobat- primeşti 50 de puncte.
Pentru întrebări şi voturi date de tine nu se acordă nimic.
Când un răspuns de al tău este considerat câştigător, primeşti 100 de puncte (pentru fundă)
Pentru fiecare vot folositor, inteligent, amuzant se oferă 1 punct.

Contează şi rapiditatea ta.
•primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
•al doilea - 40 de puncte;
•al treilea - 30 de puncte;
•al patrulea - 20 puncte;
•al cincilea raspuns - 10 puncte.

Mai multe informaţii găseşti aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Laura1092 a răspuns (pentru Neimportant):

Dar daca raspunzi al 500-lea si raspunsul nu e castigator cate puncte primesti?

| Neimportant a răspuns (pentru Laura1092):

Niciunu.

| Laura1092 a răspuns:

Un raspuns castigator are 100 puncte

| RuleZaiko a răspuns:

Un raspuns castigator are 100 de puncte. Unul obisnuit are doar 50 de puncte.