| anonim_4396 a întrebat:

Cate raspunsuri am de dat pentru a sui de la rank-u Junior la Senior? Si cine ar putea sa-mi explice ce-i funda si cum se evaluaza? Mersi happy

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

12 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ai dat pana acum doua raspunsuri, mai trebuie sa dai 98 de raspunsuri si sa astepti inca 6 zile pana indeplinesti conditiile pentru a deveni utilizator Senior.
Ce este funda ti-a explicat @CautNume.

Membru senior devii atunci cand ai macar 100 de raspunsuri date si minimum 10 zile de la data inregistrarii.

Alte informatii utile gasesti aici http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

caramela
| caramela a răspuns:

Buna Angelhappy
pentru a fi utilizator senior, trebuie sa ai 10 zile de la crearea contului si 100 de raspunsuri de calitate daca se poatewinking apoi adminii iti vor schimba statul din junior in senior.
O frumoasa zi sa aihappy

caramela
| caramela a răspuns:

Funda e un fel de a multumi celui care te ajuta atunci cand ceri ajutor/sfat pe site... datorita raspunsurilor de calitate, esti rasplatit/a cu acea fundita care valoreaza 100 de puncte, datorita lor aduni punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament, funda se da dar si se primeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minim 100 de raspunsuri. Funda este un fel de multumesc pentru raspunsul care consideri ca te-a ajutat cel mai mult si valoreaza 100 de puncte.Mult succes.

| UneRencontre a răspuns:

Mersi tuturor de ajutor!

| CallSaul a răspuns:

Salut, dc mi-ai dat block pe facebook, ce gandesti? big grin

| UneRencontre a răspuns (pentru CallSaul):

Nu ti-am dat block, mi-am sters fbku. Gandesc multe... am nevoie sa ma gandesc

| CallSaul a răspuns (pentru UneRencontre):

Am inteles big grin, si sa te gandesti bine l-ai sters? smug, dupa am vz ca l-ai sters happy poate af fi mai bine sa zici si mie ce gandesti de 47

| CallSaul a răspuns (pentru UneRencontre):

Mi-am dat seama dupa, si pentru a te gandi l-ai stershee hee, poate ar teebui sa imi zici si mie daca e de 47

| UneRencontre a răspuns (pentru CallSaul):

Poate ca ar fi mai bine sa-mi spui tu ce gandesti de 47winking si poate nu ar tr sa vb pe aici, sti tuwinking

| CallSaul a răspuns (pentru UneRencontre):

Ask ai?

| UneRencontre a răspuns (pentru CallSaul):

Cum adic? vezi ca ti-am trimis pe ask