| hegemon88676 a întrebat:

Ce nu avem voie sa facem pe TPU? Cn imi zice apsolut tot primeste

Răspuns Câştigător
| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

La nivelul postarilor, se considera ca nepermis tot ce este pasibil de respingere:
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbala si amenintarile de orice fel;
- manifestari ale intolerantei fata de orice etnie si fata de optiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecaruia; instigarea la ura si intoleranta;
- spam/publicitate nesolicitata;
- rezolvarea de teme pentru acasa prin intermediul postarilor pe TPU;
- postarile triviale sau care nu corespund cu specificul site-ului;
- postarile care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii;
- postarile care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc)
- postarile care incalca drepturile de autor, oferind informatie preluata din alte surse, fara precizarea acestor surse.
Hartuirea utilizatorilor;
Abuzul de orice fel (abuzul de dreptul de a posta, abuzul de dreptul de a vota sau de orice alta functie de pe site);
Asumarea identitatii altor utilizatori;
Hacking.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Toate aceste informatii (si multe altele, care-ti vor fi de folos) le gasesti sus, la "Intrebari frecvente" http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente. Citeste-le cu atentie! Succes!

P.S. Si cum ti-au spus si ceilalti, incearca sa scrii cat mai corect gramatical si fara prescurtari!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce am observat eu de-a lungul vremii, e strict interzis, de cacao chiar, sa scrii ca lumea in limba romana.

| nikol a răspuns:

Cand scrii intrebarea ai contitiile sus si ai sa vezi

| AndreeaRa a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti corect gramatical fara prescurtari folosite pe messenger. Fara injurii, spam etc.