| RainUmbrella a întrebat:

Ce parere aveti despre noua categorie,, Religie" si utilizatorii senior si junior?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Faptul că s-a introdus categoria "Religie", reprezintă un motiv de bucurie pentru trollul "Mărioara", care se va distra pe cinste postând prostii.
Dat fiind faptul că la categoria "știință și filozofie" se postau mereu întrebări despre religie și se iscau diferite conflicte între atei și creștini, înființarea acesteia este un lucru foarte bun. Cine nu dorește să vadă întrebări despre religie, nu o accesează.
Decizia de a separa într-un fel userii care nu au minimum 100 de răspunsuri, cu cei care au o activitate destul de complexă, mi se pare benefică pentru site, pentru că, astfel, trolling-ul și spam-ul vor fi evitate atât pe site, cât și pe chat. Totuși, rămân la ideea că este fixat un număr prea mic de răspunsuri, iar utilizatorului care va dori să facă trolling, să voteze abuziv sau să posteze mesaje comerciale nesolicitate, îi va fi foarte ușor, având în vedere că 100 de răspunsuri se pot da în câteva zile.

6 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

O părere foarte bună! Au făcut foarte bine că au înfiinţat categoria "Religie",că toată lumea punea întrebări legate de religie unde nu trebuia,adica la "Ştiinţă şi Filosofie". Categoria a fost creată la cererea noastră.Cât despre treaba cu "juniorii şi seniorii", nu cred că trebuia neapărat să scrie sub poza userilor, dacă sunt "seniori sau juniori".Ce contează? Oricum e treaba celor care i-a înfiinţat.

| Neimportant a răspuns:

E mai bine că au pus categoria Religie că, cei de la S/F s-au mutat acolo şi e mai curat iar despre faza cu senior şi junior. şi asta mi se pare o idee bună pentru că se pot deosebi mai bine userii.

| TeoPT a răspuns:

Niște modificări care erau necesare de mult, sperăm (sau cel puțin eu) să vedem și ceva rezultate.

| Necrophagist a răspuns:

E o categorie „religie"? inseamna ca stiinta&filozofie e mai curata?
mooama ce taare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce e ciudat...e bine ca s-a facut categoria Religie. Dar, din pacate, se posteaza si-n deradere pe acolo.
Cat despre utilizatorii senior si junior...cea mai buna miscare, aparent...dar sa vedem ce efecte se vor vedea peste cateva saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o decizie foarte buna in legatura cu instaurarea categoriei "Religie" deorece acum nu suntem obligati sa mai luam parte la discutiile contradictorii despre religie, indiferent de ce credinta avem! Si astfel se pot pune intrebari mult mai bune la "Stiinta&Filosofie" unde inainte era populata de acele "razboaie"!
Iar in legatura cu statuturile de "junior" si "senior" si asta este o idee buna, neimaiputand acum trolii sau cei cu conturile fantoma sa abuzeze de functia de votare sau raportare!
Eu unul sunt multumit de masurile astea!