| Monicutza201210 a întrebat:

Citez intrebarea mea "Spune ca nu poti sa trimiti mai mult de 5 raspunsuri pe zi. Da eu prima data cand intru pe TPU pe zi nu ma lasa sa raspund. Ce e de facut?

Funda!"

Nu ma lasa cand intram prima data pe zi pe TPU, adica:
Intr-o zi intru pentru prima data pe TPU si nu ma lasa sa intreb. Dar mi-a spus ca nu pot sa pun 5 intrebari pe zi, si in acea zi nu am raspuns la nicio intrebare.
Ati inteles? Acu raspunde-ti! Si de ati dat raspunsuri corecte prima data va cer scuze!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru a răspunde la întrebări fără probleme trebuie să îți confirmi adresa de mail. Intri în contul tău la "Editare profil" și vei vedea următorul text: "Nu ai adresa de email confirmată. Click aici să îți confirmi adresa". Apasă pe cuvântul "aici" (oranj)! Pe adresa cu care te-ai înregistrat vei primi un mesaj cu un link pentru a o confirma (ar fi bine să verifici și în "Spam". Însă atenție, uneori mail-ul nu ajunge imediat, ci trebuie să aștepți câteva ore sau zile). Apeși pe link-ul respectiv și adresa este confirmată. Există însă posibilitatea ca adresa ta de mail să nu fie una corectă și să nu primești mesajul de confirmare.
În acest caz ar fi bine să îți schimbi adresa de mail cu una funcțională și pe care să te poți loga. Poți face acest lucru direct din contul tău la secțiunea "Editare date logare", unde poți adăuga noua ta adresa de mail.
Succes.

| hideaway a răspuns:

Nu poți să dai mai mult de 5 răspunsuri pe zi pentru că nu ai adresa de e-mail confirmată. Pentru a confirma adresa de e-mail, intri pe Google, scrii "Yahoo", intri în adresa ta, intri în "Spam", și acolo o să ai un mesaj de la TPU.ro în care scrie că trebuie să confirmi adresa de e-mail. Fă click pe el și apasă cuvântul "AICI", pentru că o să scrie "Pentru a confirma adresa de e-mail apasă AICI", iar tu apeși pe "AICI".
PS: Dacă nu ai nici un mesaj pe la TPU.ro, înseamnă că ai scris greșit adresa. (adresa o poți modifica în secțiunea "Editare date logare")
Succes!

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Pe TPU nu ai voie sa pui mai mult de 5 intrebari pe zi, si diferenta intre intrebari trebuie sa fie de minim 2 minute!
Cat despre raspunsurile pe care le dai, poti sa dai cate vrei, nu este o limita!
De multe ori nu poti sa postezi un raspuns, si iti da eroare, din cauza ca este site-ul prea incarcat, insa, daca mai incerci odata ai sa vezi ca o sa poti sa raspunzi!
O zi frumoasa sa ai!

| Yasmine18 a răspuns:

Trebuie sa iti confirmi adresa de email atat