| anonim_4396 a întrebat:

Cum aş putea denunţa un site care din motive necunoscute de mine, nu voieşte să-mi şteargă contul. În primul rând aş vrea să ştiu cui mă adresez şi ce urmare ar avea această denunţie pentru site.

Este vorba chiar de TPU.Am trimis acum cel puţin 8 zile mai multe mailuri şi mesaje pentru a-mi exprima dorinţa de a-mi şterge contul.Acum după mai bine de 8 zile contul e intact.

Ca dovadă las un print-screen cu cel mai recent email trimis pe langa altele.

http://i.imgur.com/4qj07hN.jpg

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca echipa TPU nu doreste sa-ti stearga contul, doar ca nu a ajuns inca la mesajul tau, asa ca mai ai putina rabdare.
N-ai unde sa reclami si reclamatia nu va avea nici o urmare pentru site.

| TPU.ro a răspuns:

Colega mea Cristina ti-a raspuns la cerere pe 12 ianuarie si ti-a transmis ca avem nevoie de confirmarea ta finala pentru stergerea contului. Nu ai mai revenit cu nici un mesaj.

Alexandra - TPU

| anonim_4396 explică (pentru TPU.ro):

Ciudat,n-am primit nici un mesaj cu toate ca am cautat si in trash, spam...

Si plus de asta i-am spus ca mesajul contine si confirmarea.Dar totusi daca mi-ai raspuns rog sa-mi stergi contul si, de data aceasta decizia e finala si contine si CONFIRMAREA MEA.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tpu.ro/contact
Trimite un mesaj adminilor si explica de ce vrei sa iti fie sters contul.
Pana la urma urmei nimeni nu te cunoaste, esti sub anonimat, nu mai intri pe site si gata!
O zi buna:)

| doctorandus a răspuns:

Nu e nici contraventie si nici infractiune, asa ca nu-ti va accepta nicio instanta denuntul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai trimis la contact? E foarte posibil ca e-maiul tau sa fi ratacit pe traseu si sa fi ajuns la destinatie.
Din cate am vazut cei care trimit cereri de stergeri ale contului, acestea sunt sterse.
Nu cred ca existe loc in care sa poti denunta, si oricum nu are relevanta pentru site.

De ce nu il faci,, uitat''?