| Laurik99 a întrebat:

Cum dau funda? va rog raspundeti urgent!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

In dreapta fiecarui raspuns pe care-l primesti, e o funda incolora, care se coloreaza atunci cand pui sageata pe ea. dai click pe funda aia incolora, ea se coloreaza, ramane asa si asta inseamna ca ai dat funda

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua, în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

| SamSon a răspuns:

Cand cineva iti raspunde la o intrebare in dreapta raspunsului lui este o panglica argintie iar daca pui mouse-ul pe ea se face portocalie! Si dai funda dand click pe ea

| Kristtine a răspuns:

Funda e un fel de mulţumesc pentru cei care te ajută şi îţi răspund la ce întrebare postezi tu pe site. De exemplu dacă pui o întrebare şi ai mai multe răspunsuri iar cel care ti se pare corect vrei sa-l alegi du-te in dreapta si vezi ca apare Alege câştigător. Dă click acolo apoi urmează o altă întrebare şi apeşi DA.

| Kristtine a răspuns:

Baftă.