| ColdBreeze a întrebat:

Cum imi pot schimba poza de profil pe acest site? Funda pentru cea mai buna explicatie happy

Răspuns Câştigător
| BeInnocent a răspuns:

Buna.
1.Intri pe net, iti alegi o poza noua;
2.Intri pe TPU.
3.Iti apare acolo o lista cu mai multe ( Oracol TPU, vizualizare profil, playlist-ul meu etc) si tu dai pe sagetica cu -> Editare profil.
4.Iti va aparea si acolo mai multe sectiuni ale profilului pe care le poti edita.Deoarece vrei doar poza de profil, dai mai injos sagetica si apesi pe "Alegeti fisierul" de la "selecteaza imaginea de profil" Intrii acolo si apesi de 2 ori pe poza care o vrei si se inchide paginuta aia care s-a deschis. Apoi, vei apasa acolo jos, in dreapta " Salveaza profilul";
5.Treaba e gata.

P-s Vezi ca s-ar putea sa dureze mai mult pana se schimba. Dar se va schimba in maxim 24 ore.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti apare undeva in stanga "Editare profil" dai click acolo si o sa iti apara undeva mai jos sa iti alegi imaginea de profil.

| Miihaelaaa a răspuns:

In partea stinga scrie Editare profil apesi pe ea, apoi o sa-ti apara o lista cauti unde scrie selecteaza imagine profil apesi si o sa alegi ce poza vreai de pe cp apoi apesi pe salveaza profil, sper ca ai inteles in caz ca nu scriemi si o sa-ti lamuresc mai bine.

| AlexandraIleana a răspuns:

Intri la "editare profil" acolo in stanga dai putin mai jos si scrie"seteaza poza de profil "

| ColdBreeze explică:

Nu imi afisiaza raspunsurile aici.In schimb imi apare la `raspunsuri primite`.sad