| Ellianna a întrebat:

Cum pun poza la avatarul de la TPU?

6 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Iti poti incarca o fotografie de profil de aici: http://www.tpu.ro/site-users/edit/

Alexandra - TPU

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
intra la editare profil, se afla in stanga ta unde scrie Logat ca... dai click si te duci la selecteaza o poza/imagine de profil, dai click pe alege, si ti se deschide un chenar, te duci in documentele tale sau unde ai tu poze, selectezi poza/imaginea dorita... apoi astepti pana e "cercetata" de admini si apoi aprobata
sper sa reusestihappy
Mult succes si o zi frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Intri la "Editare profil": (chenarul portocaliu din stanga) si dai la "Rasfoire" (la "Selecteaza imagine profil") si dupa ce ai ales o poza dai la "Salveaza profilul".
Trebuie sa astepti 1-2 zile pentru ca poza trebuie aprobata de un administrator. Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| KristalPop a răspuns:

Bună! În stânga unde scrie "Logat ca Ellianna", ai o listă de opţiuni şi selectezi "Editare profil" (al V-a), iar sub sex scrie "Alegeţi fişierul" şi încarci o poză din PC-ul tău. Fotografia ta de profil nu va apărea automat peste tot pe site. Are întâi nevoie de aprobarea unui admin, iar dacă nu are un caracter obscen sau indecent va fi aprobată în decursul unei zile de la încărcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Ellianna!
În partea stângă unde ai Logat ca Ellianna, sub Editare date logare se află Editare profil. Apasă acolo, şi apoi unde scrie "Selectează imagine profil", click pe "Alegeţi fişierul" şi selectezi din calculatorul tău ce poză vrei. După ce ai terminat, click pe "Salvează profilul."
Mare atentie insa:
Poza nu apare imediat. Trebuie să aştepţi 1-2 zile ca sa poata fii aprobata de un administrator.
Te pup, Ellianna!