| andreyanul a întrebat:

Cum trec de rank-ul de membru,, Junior"?

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Ca sa devii avansat, adica sa devii "Senior", ai nevoie de 100 de raspunsuri aprobate + 10 zile de vechime. Cand vei fi membru "Senior", vei avea toate drepturile depline. Adica:
Sa folosești chat-ul site-ului, sa trimiți mesaje private celor care au setat "Numai de la Seniori", sa raportezi, și multe alte lucruri... vei vedea atunci cand vei devenii "Senior". Pana atunci, îți doresc mult succes!

| LoveItachi4Ever a răspuns (pentru hideaway):

cum adica aprobate? cu funda?

| hideaway a răspuns (pentru LoveItachi4Ever):

Nu. Raspunsuri normale.;]

| LoveItachi4Ever a răspuns (pentru hideaway):

Aaa ok multumesc frumos happy

| hideaway a răspuns (pentru LoveItachi4Ever):

Cu placere. happy

5 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat. In plus, in curand vom introduce si o conditie de peer review/ peer acceptance – cum zice englezul :) Cu alte cuvinte un numar de X membri seniori (alesi prin tragere la sorti) pot decide daca un membru junior merita sa se bucure de statutul de senior.

Sursa: http://www.tpu.ro/blog/?p=2183