| FLoriinaaa a întrebat:

De ce a mi-a disparut din lista "Intrebarile mele" o intrebare pe care am pus-o ieri? La notificari vad ca cineva mi-a raspuns,iar cand dau sa vad raspunsul, ma duce la pagina principala.Dau fundita cui imi da o explicatie care sa ma ajute!

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Intrebarea a fost raportata de catre cineva si stearsa de unul dintre administratorii site-ului.

Atat intrebarile cat si raspunsurile pot fi raportate. Am creat aceasta functie pentru a limita postarile de pe site care sunt neconforme cu scopul lui si pentru a asigura un climat placut pentru toata lumea pe TPU.
Prin "intrebari neconforme" ne referim la:

intrebari triviale sau nu pot avea un raspuns obiectiv (Ex: "Cum ma simt astazi?"; "Vara sau Iarna?"; "Ce faceti?" etc)
intrebari care au continut obscen sau injurios (includem aici intrebarile prin care alti utilizatori sunt jigniti, persiflati, etc).
intrebari care contin informatii ce aduc atingere dreptului la viata privata a utilizatorilor TPU.ro sau a tertelor persoane
postari care nu sunt intrebari (de exemplu "uite o melodie faina!")
intrebari care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc),
intrebari care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii (includem aici scrierea de tipul "stiu", "esti", "bine", "multumesc"etc);
intrebari care nu corespund specificului site-ului sau sunt o forma de spam/ publicitate nesolicitata
intrebari prin intermediul carora anumiti utilizatori urmaresc sa isi rezolve temele pentru acasa (de pilda "vreau si eu un referat", "cum se rezolva exercitiul?" sau "comentati-mi si mie strofa asta...". Motivele pentru care nu acceptam astfel de postari le-am enuntat aici )
intrebarile care contin linkuri de pe diferite site-uri care promoveaza sau incurajeaza pirateria

Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori intrebarea ori raspunsul, au incalcat regulamentul si au fost sterse.

| SuntRomânDeTreabă a răspuns:

Asta inseamna ca intrebarea a fost stearsa te rog uitate la intrebari/raspunsuri sterse de admini

| FLoriinaaa explică:

Mda,sunt noua pe aici.Dar a fost stearsa de catre altcineva, sau de catre TPU?