| Lizzu a întrebat:

De ce mai cereti "funda" unii dupa ce dati un raspuns foarte scurt si la obiect fara argumente si explicatii?
De ce intram aici si incercam sa ajutam prin raspunsuri daca, dupa, ne cerem singuri dreptul la "funda"? Nu e corect si e un gest naiv. A ajuta inseamna sa nu astepti nimic in schimb, sa fie neconditionat. Daca cereti, chiar credeti ca persoana care a pus intrebarea va va da tocmai pentru ca cereti? NU ...va da celui al carui raspuns chiar o poate ajuta cu adevarat. Lasati interesele, nu ajutati doar pentru ca vreti ceva in schimb. faceti-o pentru ca simtiti si doriti s-o faceti.

Asta am avut de intrebat si de spus mai ales.

P.S. Nu sunt critici la adresa celor la care ma refer, vreau doar sa inteleaga unele lucruri...
Numai bine

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Uite, pe mine ma doare in cot de funde, decoratii si tricouri. Si am vazut multi useri pe aici care sunt la fel.

Timp de cateva luni, am ras de multe intrebari puse pe acest site impreuna cu amicii de ai mei.
Insa la un moment dat, am realizat ca pe aici sunt copii fara busola, fara informatii corecte si fara nimeni aproape care sa aiba minte in cap.
Asta m-a determinat sa-mi fac cont pe aici. Spun si eu ce cred pe aici, si dau din experientele mele mai departe.
Tricouri, funde si alte prostii ma intereseaza cam deloc.

Si ti-am spus : mai sunt astfel de useri.

Te-am tzucat. Ai pus intrebari de bun simt si apreciez.

| Lizzu explică (pentru Stelutza1990):

Ma bucur mult ca ai ales sa imparti din cunosterea ta si celorlalti happy da, e frumos gestul tau si al altora de aici sa faca asta.
Si eu te pup happy

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acestia se numesc cersetori de funde.Si nu prea au legatura cu acest site.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Crezi ca toti gandesc asa?
Cersit-ul de funde si like-uri a devenit o moda.
Probabil se simt mai bine cand primesc fundite.
Daca s-ar scoate fundele, ar parasi site-ul multi utilizatori.
Ai zi bine mai sus, multi raspud in necunostita de cauza si mai cer si funda...
E chiar e aiurea ca au ajuns toti copiii sa aiba cont aici...

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

Da happy
Stiu ca de asta se raspunde mult la unele intrebari pentru ca exista o recompensa si recompensa face pe om...
Nu ar fi aiurea sa aiba si copiii cont pentru ca oricand pot invata ceva nou si noi la fel, dar vreau sa vada cat mai multi intrebarea mea si sa ajunga cumva la ei... happy mersi pentru raspuns

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lizzu):

Se raspunde, dar cum am zis si mai sus, in necunostinta de cauza.
E egal cu 0 daca ajuti si astepti ceva in schimb, deja e ipocrizie.
Invezi ceva nou de la utilizatori cu caracter si ceva potential, nu de la cei care posteza teme si cersesc like-uri si fundite.
Intrebari de genu au mai fost, faza cu funditele e o problema mai vechehappy

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

Inteleg... pacat happy dar poate se mai imputineaza, pentru ca se poate sa primesti fundita si fara sa ceri, chiar se poate daca chiar te implici in raspuns happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lizzu):

Dau raspunsuri detaliate unde e cazu, asta fara sa astept ceva la schimb.
Toate funditele le-am primit fara sa le cer, ar fi penibil sa cer la sfarsitul unui raspuns funda.
Poti sa ajungi de mii de fundite, e ceva irelevant...happy

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

Da.e relativ, acum daca cineva se uita pe profil si vede o gramada de funde atunci poate sa aiba incredere in raspunsul tau, sau sa considere ca esti un om cu capul pe umeri pe care se poate oricand baza.dar cum ai zis si tu, asta e irelevant

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lizzu):

Evident,dar nu numarul de funde coneteaza.
Nu dupa asta se catalogheaza un om.
Conteza modul de exprimare si felul cum isi spune punctul de vedere.
Nu cred ca are relevanta un raspuns copy/paste de pe google, e ceva nesemnificativ.
Omenii aia cu capul pe umeri pe care te poti baza sunt foarte rari si multi au prasit acest site!

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

"Conteza modul de exprimare si felul cum isi spune punctul de vedere. "
Imi place asta si e adevarat. happy
Eu cred ca inca sunt pe aici prin apropiere destui oameni de bun simt happy sunt absolut sigura de asta.
Si imi place sa fiu pe aici printre mii de pareri si mii de oameni.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lizzu):

E doar o opinie personala.
Si da, sunt oameni cu bun simt, dar mai putini.
Unii oameni cum bun simt sunt luati de prosti de alti utilizatori si apoi se schimba sau parasesc site-ul.
Sunt utilizatori care mi-au devenit amici(virtuali)si am avut ocazia sa cunosc pe cineva si in viata reala.
A fost o experienta placuta.
E ok sa inveti lucruri noi si sa dai de oameni cu care ai ceva in comun.

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

Foarte frumos happy da, asa e, inveti mereu ceva nou, pana la sfarsit happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lizzu):

Da,bine spus.
Vad ca esti noua, o sa-ti placahappy

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

Sunt sigura. Imi place deja happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lizzu):

Ma bucur.
Priveste si partea buna, mai ai 5 zile si avansezihappy

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

Aaa.happy nu cred, am vazut ca trebuie 100 raspunsuri dar mie mi s-au blocat la 31 happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lizzu):

Numarul de raspunsuri il ai, ai 116, mai ai nevoie doar de 5 zilehappy

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

A, mersi happy eu nu vad decat 31 nu stiu de ce

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lizzu):

Probabil un mic bug, mie imi apar 116happy

| Lizzu explică (pentru ROB3RT89):

S-a rezolvat ..si la mine arata acum la fel

| AtateaConditii a răspuns:

Daca in schimbul fundelor am primi banilaughing ar fi razboi aici. Poi unii vor sa abie mai multe funde, e un fel de concurenta. Mai ales cu tricoul asta multe raspunsuri nefolositoare. Fundă? laughing glumeam.

| Lizzu explică (pentru AtateaConditii):

laughing tare tongue. daaa razboi e cuvantul potrivit din pacate happy
Ne-am calca pe capete unii la altii pentru bani happy

| Resurrection a răspuns:

Unii cer funda deoarece cred ca raspunsul lor este cel mai bun si ca merita sa o primeasca.