| michelia a întrebat:

De ce nu-mi apar toate notificarile? Am vazut intimplator la intrebarile la care am raspuns ca aveam " raspuns la raspuns", dar nu mi-a aparut nici la notificari si nici pe mail.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Unele notificări apar cu o întârziere de o oră, două (în cazul utilizatorilor care sunt în perioadă de probă, proaspăt sosiţi pe site).

În caz dacă unele notificări nu-ţi apar deloc, trimite un mesaj la Contact.
Astăzi am observat că şi cu evaluarea au fost ceva probleme, şi cu funcţia "Caută". Probabil sunt anumite probleme tehnice care urmează să se rezolve.

| michelia explică (pentru NOname):

Merci! Notificarile sint un feedback, chiar de ajutor.
Daca si tu ai avut azi unele probleme, o sa apelez la Contact altadata, daca va mai fi cazul.

| EmaS a răspuns:

Ori acel utilizator a sters raspunsul, ori a fost stearsa intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,Michelia!
Daca la "Notificari" ai vreo noutate, iar tu dai click pe ea ca s-o vezi si nu apare, inseamna ca intrebarea sau raspunsul au fost sterse de cel care a postat sau de catre administratorii TPU.
Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Te pup, Michelia!

| michelia explică (pentru anonim_4396):

Buna, ingeras!
Poate n-am fost destul de explicita: la notificari imi apareau mereu toate comentariile tertilor la raspunsurile mele. Azi au aparut doar unele. Uitindu-ma din nou peste cele citeva raspunsuri ale mele, am gasit replici catre mine ale unor utilizatori, fara ca acest lucru sa-mi fi aparut la notificari.
Raspunsul tau de acum a aparut, de ex. Mai are sistemul probleme oare?
merci! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru michelia):

Michelia, sa nu fie vreo problema de la ei, cum tot a avut probleme site-ul acesta pana acum, ce sa te sfatuiesc... nu stiu, trimite problema ta la CONTACT, http://www.tpu.ro/contact
si le spui problema lor acolo, poate ti-o rezolva ei, nu stiu ce sa zic, imi pare rau daca nu te pot ajuta.
Te pup si sper sa-i dai de cap problemei!

| michelia explică (pentru anonim_4396):

Merci! Asa o sa fac daca se mai repeta.Seara frumoasa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru michelia):

Cu multa placere, Michelia!
La fel iti doresc o seara frumoasa si o duminica placuta!
Te pup!

| AnaMaria2719 a răspuns:

Fiindca nu-ti pot trimite un mesaj, scrie ca statutul de junior nu-mi permite ti-am scris aici, sper sa vezi.big grin
Din intamplare am vazut raspunsul tau in legatura cu facultatea de drept.Mentionez ca sunt si eu la filologie si sunt total indecisa in legatura cu cariera pe care sa o urmez.Imi place sa fac multe lucruri, printre care:sa citesc, sa ajut oamenii, sa-i fac sa zambeasca, imi plac copii.Insa n-am gasit nimic care sa ma determine sa urmez o anumita facultate, sa fiu sigura ca este ceea ce-mi doresc sa fac restul vietii. Daca m-ai putea ajuta, din propria experienta sau din ce stii as fi recunoscatoare, multumesc frumos!

| michelia explică (pentru AnaMaria2719):

Buna,
Am schimbat acum setarea mesajelor mele si vom putea comunica si asa ( si tu poti sa mai raspunzi doar un pic pina ajungi senior happy ).
Cind am citit descrierea facuta de tine m-am gindit din start la " asistenta sociala". Este o sectie afiliata Facultatii de stiinte sociale si politice din cadrul Universitatilor.Este o meserie centrata puternic pe cei cu diverse probleme( copii, batrini ) si conteaza mult atitudinea celui care acorda suportul, a titudine care se pare ca te caracterizeaza. Poate te gindesti la asta.
Admiterea variaza functie de centrul universitare: la Iasi e numai media de la bac, la Bucuresti e examen scris din romana si o proba la alegere : geografie, logica, psihologie etc. ( vezi pe site-ul Universitatii Bucuresti); in alte centre nu stiu.
Mai este si varianta de Pedagogie si stiinte ale educatiei din cadrul Facultatii de Psihopedagogie.
Simplificat vorbind, urmind aceasta sectie devii un fel de institutor ( invatator/educator cu studii superioare). Sa urmaresti pe site-uri probele de admitere ( undeva erau si probe vocationale gen dictie sau muzica ).
Tinem legatura si daca mai pot sa-ti fiu de folos cu ceva, o fac cu placere happy.

| AnaMaria2719 a răspuns (pentru michelia):

Iti multumesc din suflet, sunt niste meserii foarte interesante, o sa incerc sa ma documentez. Nu ai idee cat de mult m-a ajutat raspunsul tau!

| michelia explică (pentru AnaMaria2719):

Cit ma bucur! happy